Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Yapılandırma Geliyor

22.05.2021
1.762
Yapılandırma Geliyor

15 maddelik yeni ekonomi teklifi Meclis Başkanlığı’na sunuldu. Teklife göre istihdam ve üretimi korumayı da amaçlıyor. Teklif, Kovit-19 salgınının ülke ekonomisine etkisini azalmak amacıyla; istihdam ve üretimi korumayı amaçlıyor. HANGİ BORÇLAR YAPILANDIRILACAK Teklifte, öne çıkan maddeler ise şu şekilde: Kanun kapsamında 30 Nisan tarihinden öncesi vergi, vergi cezaları, idari para cezaları, koronavirüs kapsamında idari para cezaları, SGK borçları gibi gerçekleştirilmemiş ödemeler yapılandırılabilecek.

Sunulan teklifle işletmelerin bilançolarında yer alan gayrimenkuller ile amortismana tabi diğer iktisadi kıymetler için yeniden değerleme imkanı sağlanacak.

Yapılandırma Geliyor 1

SİCİL AFFI GELİYOR Karşılıksız çek, protesto edilmiş senet, kredi kartı ve diğer kredi borçlarını zamanında ödeyemeyen kişilerin yükümlülüklerini yerine getirmeleri halinde geçmiş ödemedeki olumsuz kayıtlar dikkate alınmayacak.

Yapılandırma Geliyor 3

Düzenleme ile esnafa sicil affı geliyor.

Kanun teklifinin getirilmesinin genel gerekçesinde ise, bir önceki yapılandırma sonrası koronavirüs salgını nedeniyle yeni imkan talebinin yoğunlaşması gösterildi.Bir para ve şunu diyen bir yazı 'MİLYONLARI İLGİLENDİREN TEKLİF TBMM'DE BORÇLARA YAPILANDIRMA VE SiCiL AFFI GELİYOR Ssk, Bağkur, Trafik Cezası Borcu Olan Herkesi Kapsıyor VERGİ AFFI GELİYOR!' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.