Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Kan Pıhtılaşmasının Erken Belirtileri Nelerdir?

22.05.2021
3.831
Saracoglu Kan Pıhtılaşmasının Erken Belirtileri Nelerdir?

Kan pıhtılaşması sorunu son dönemde daha sık görülen rahatsızlıkların başında yer alır. İlerleyen durumlarda ise kalp krizi, felç gibi olumsuz etkilere sebep olur. Yazımızda saracoglu hocamızdan damar tıkanıklığı kan pıhtılaşmasının belirtileri ve bazı tavsiyelere yer vereceğiz.
Kan pıhtılaşması erken müdahale ile kolayca önlenir. Bu yüzden bilinçlenmek önemlidir. Pıhtılaşmanın en önemli nedeni aşırı kilogram, yağlı beslenme ve hareketsizlik olarak görülmektedir. Şimdi kan pıhtılaşmasının belirtilerine göz atalım.

Saracoglu Kan Pıhtılaşmasının Erken Belirtileri Nelerdir?
1: Ayaklardaki Belirtiler
Genel olarak ayaklarda şişmeler meydana gelmektedir. Bazı bölgeler de kızarmalar oluşabilir. Eğer ayaklarınız kısa zaman uyuşma gibi durumlar meydana geliyorsa şüphe edilebilir. Aynı zamanda bacaklarda morarma ve ağrı olarak da belirtiler gözükmektedir.

2: Damarlarda Kırmızı Çizgiler
Damar ve damar çevresinde kılcal damarlarda paralel şekilde kırmızı çizgiler gözüküyorsa pıhtılaşmadan şüphe edilebilir.

3: Kuru Sık Öksürük
Sık sık hasta olmadığınız halde kuru öksürük meydana geliyorsa pıhtılaşmadan şüphe edilebilir. Nefes almada zorluk çekme, kalp hızında artış, ciğerlerde ağrı oluşuyorsa dikkat edilmesi gerekiyor.

4: Baş Ağrısı
Her baş ağrısı buna işaret olmasa da bazı durumlarda pıhtılaşma meydana gelebilir. Özellikle beyinde meydana gelebilecek bir risk ciddi problemlere sebep olabilmektedir. Genel olarak felç gibi durumlar bu olumsuz etkilerden meydana gelmektedir.

5: Kalp Ağrısı ve Aşırı Kilo
Aşırı kilogramlu olma durumunda bazı durumlarda kalp kısmında ağrılar meydana gelebilir. Sürekli olmamakla beraber belli aralıklarda oluşabilecek bu ağrılar pıhtılaşma ve damar tıkanıklığının erken belirtileri arasında bulunmaktadır.

Tavsiyeler:Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde ÖLÜMCÜL SONUÇLARA NEDEN OLABİLEN KAN PIHTILAŞMASININ 8 ERKEN UYARISI' görseli olabilir

Günlük olarak muhakkak spor yapın, hareket edin, yürüyüş yapın.
Aşırı yağla beslenmeden uzak durun. Margarin ve trans yağları asla tüketmeyin.
Bol su tüketin.
Tansiyon sorunu yoksa limon tüketin.
Sebzeyi yeşilliği eksik etmeyin.
Vücutta muhtemel bir kızarma gibi durumlarda doktora danışmanızı öneriyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.