Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Cilt Gözeneklerini Kapatan Kür Tarifi

22.05.2021
2.276
Saracoglu Cilt Gözeneklerini Kapatan Kür Tarifi

Cilt gözenekleri özellikle kadınların çok canını sıkan bir fiziksel özelliktir. Bu gözenekler büyüdükçe pürüzsüz görüntü yok olmaktadır. Bu yüzden bu gözenekleri küçültmek için bazı öneriler ve kürlere yer vereceğiz.

Cilt Gözenekleri Neden Büyür?

Genel olarak genetik faktörlerin etkili olmasıyla beraber; aşırı sıcak ile yüzün teması, yağlanma, kilogram alınması gibi durumlar gözeneklerin büyümesine sebep olur. Özellikle sıcak bir duş satın aldıktan sonra gözeneklerin daha genişlediğini fark edebilirsiniz. Aynı zamanda duş esnasında deri altındaki yağlar daha kolay dışarı çıkar çünkü gözenekler genişlemiştir.

Neler Yapılmalıdır?

Aşırı sıcak suyla yüzünüzü yıkamayın. Hiç bir durumda sıcak suyla yüzünüzü temas ettirmeyin. Zorunlu olarak duş anında duştan çıkarken muhakkak yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Çünkü genişleyen gözenekler soğuk suyla anında daralmaktadır. Yalnızca buna dikkat ederek bile gözeneklerin daralmasını sağlayabilirsiniz.

Yağlı gıdalardan uzak durun.
Tuzu azaltın, fazla değil yeterince tuz tüketin.
A vitamini içerikli gıdaları bol bol tüketin.
Duştan sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayıp nemlendirici krem sürün. Oksijen ile teması en aza indirip yağların kararmasını engelleyebilirsiniz.
Ünlüler film çekimi esnasında yüzünü buzlu suya daldırdıklarından haberdar olmanızı istedik. Bunu da unutmayın. Sebebi gözenekleri kapatmak…
Saracoglu Gözenekleri Kapatan Kür Tarifi

Malzemeler:1 adet limon, 1 kaşık karbonat, 1 kaşık yoğurt.

Özellikle duştan çıktıktan sonra 1 adet limonu sıkın, karbonat ve yoğurdu ekleyip karıştırın. Kremli bir kıvama geldikten sonra yüzünüze ufak masajlar halinde uygulayın. 10 dakika bekletip yüzünüzü yine soğuk suyla yıkayın. Haftada 2 kere bu kürü uygulayarak gözeneklerinizi kapatabilirsiniz.Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'Sadece Karışımdan Sürdü, Görenler Estetik Yaptırdığını Zannetti Detaylar Hikayemizde Evde Yüzüne 1 Ay Bu Karışımı Sürdü Görenler Estetik Yaptırdığını Düşündü önce sonra MAKYAJ YAPMAYA SON VERECEK BİR BULUŞ.' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.