Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Bağırsakları Temizleyen Kürler ve Çaylar

Saracoglu Bağırsakları Temizleyen Kürler ve Çaylar

Merhaba sevgili okurlarım. Birçok hastalığın temel sebebi ve ortaya çıkış noktası bağırsaklardan geçmektedir. Baş ağrısından kansere kadar pek çok hastalığın nedeni bağırsaklardan kaynaklı olmaktadır.

Bağırsakların düzgün bir biçimde çalışması daima mümkün olmayabilmektedir. Çeşitli nedenlerden kaynaklı olan bu durum devamlı olması durumunda hastalıklara sebebiyet verir. İlaç almadan doğal yollardan çalışmayan bağırsakların çalışmasını sağlamak mümkündür.

Hem bağırsakların çalışmasını sağlayacak hem de temizlenmesini sağlamak kısa bir süre içinde de sonuç almak istiyorsanız tarifini vereceğimiz çayı uygulayabilirsiniz. Özellikle kalın bağırsakların çalışmasını ve bir gecede bağırsakların temizlenmesini sağlayacak olan doğal çayların detaylarına bakalım.

1 Gecede Bağırsaklarınızın Temizlenmesini Sağlayan Çaylar

1- Rezene Çayı:

Malzemeler:

2 su bardağı klorsuz su
1 tatlı kaşığı silme rezene tohumu çayı
1 tatlı kaşığı bal
Hazırlanışı:

Cezve içinde ilk evvela suyu kaynatın ve rezene tohumunu atın. 7 dakika kaynatın ve bir bardağa süzün. Süzdüğünüz çayın içerisine tatlandırmak amacı ile bal ekleyebilirsiniz. Ilıyınca öğle saatlerinde bir bardak taze şekilde tüketebilirsiniz.

2- Kekik Çayı:

Malzemeler:

1,5 su bardağı klorsuz su
1 yemek kaşığı kekik
1 tatlı kaşığı bal (tercihe göre)
Hazırlanışı:

Cezve içerisinde suyu kaynatın. Kaynayan suyun içine 1 yemek kaşığı kekik atın ve 7 dakika kaynatın. Kaynattıktan sonra süzün ve yatmadan önce taze olarak 1 bardak tüketin. Eğer dilerseniz süzdükten sonra tatlandırmak amacı ile 1 tatlı kaşığı bal ekleyebilirsiniz.

3– Papatya Çayı:

Malzemeler:

1,5 su bardağı klorsuz su
2 yemek kaşığı papatya çiçeği
Hazırlanışı:

Cezve içerisinde suyu kaynatın. Kaynayan suyun içine çiçekleri ile beraber papatyaları atın. Bu şekilde 5 dakika kaynatın. Her gece yatmadan önce taze olarak için.

4- Nane çayı:

Malzemeler:

1,5 su bardağı su
1 yemek kaşığı kuru nane ( 40 gr taze nane de olabilir)
Hazırlanışı:

Cezvede suyu kaynatın. Kaynayan suyun içine ister kurutulmuş ister taze şekilde naneyi atın ve 7 dakika kaynatın. Kaynadıktan sonra ocağın altını kapatıp süzün. Her gece yatmadan önce bir bardak taze olarak tüketin.

Hangi çayı uygularsanız uygulayın bağırsaklarınızı çalıştırdığını ve temizlediğini fark edeceksiniz. Düzenli bir biçimde uygulama sonucu olumlu sonuçlar alınacaktır.

Sağlıklı günler dilerim..Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'KOLONLARI TERTEMİZ YAPAN EV YAPIMI İÇECEK! YUKARI KAYDIRIN' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.