Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Filizlenmiş Sarımsak Faydaları Nelerdir? Yenir mi?

22.05.2021
2.025
Filizlenmiş Sarımsak Faydaları Nelerdir? Yenir mi?

Son senelerde yapılan incelemelerde sarımsağın yeni pek çok yararı ortaya çıkmaktadır. O kadar kıymetli bir gıda ki dünya üstünde antimikrobiyal değeri en yüksek gıda olarak sarımsak olduğu ispatlanmıştır. Hastalıklara karşı etkisi bir hayli fazladır. Her zaman sözettiğimiz gibi sarımsağı evinizden eksik etmeyin.

Sarımsağı bu denli değeri yapan tam 33 çeşit kükürt bileşiği içerir ve vücutta üretilmeyen yalnızca dışardan alınması gerekli olan 17 adet farklı protein materyali içermektedir. Bunun yanında içerdiği vitamin ve mineraller de bir hayli fazladır. Kısacası bu kadar küçük bir bitkiden bu denli besin içermesine pek rastlanmaz. İşte sarımsak bu nedenle çok kıymetlidir.

Filizlenen Sarımsak Yararları
Yemek yapma esnasında filizlenen sarımsak gördüğümüzde gene olarak çöpe atılır. Ancak son yapılan çalışmalara göre bu doğru bir hareket değil. Filizlenen sarımsağın daha çeşitli özellikler keşfedilmiştir.

Yapılan incelemelerde filizlenen sarımsaktaki besin maddeleri vücuda daha rahat alınmaktadır. Aynı zamanda antioksidan içeriği normal sarımsağa göre çok daha yoğun olduğu tespit edilmiştir. Filizlenen sarımsakta bulunan besin maddeleri bu biçimde tüketildiğinde çok daha hızlı ve etkili bir biçimde kana karıştığı tespit edilmiştir.

Bu yüzden filizlenen sarımsak bozuldu diye çöpe atmayın, yemeklerinizde kullanmaya devam edin.Bir şunu diyen bir yazı 'Saçaklanan Sarımsağı İşte Bu Yüzden Çöpe Atmamalısınız Saçaklanan Sarımsağı işte Bu Yüzden Çöpe Atmamalısınız Detaylar Hikayemizde JUKTDRU' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.