Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bronş ve akciğeri temizleyen detoks temizleme tarifi

22.05.2021
2.260
Bronş ve akciğeri temizleyen detoks temizleme tarifi

Akciğerler vücudumuz için en önemli organların başında yer alır. Ülkemizde de en çok kansere rastlanılan organ akciğerlerdir. Bu yüzden akciğerlerimizi temizleyen detoks tarifleri ile imkanımız olan her vakitte düzenli ilaçlanma akciğerden toksinleri atmaya çalışmalıyız. Bu şekilde bronşlarımız temizlenecek ve rahat bir nefes alacağız. Ayrıca akciğer kanseri riskini de en aza indireceğiz. Şimdi akciğeri temizleyen, bronşları açan kür tarifi ayrıntılarına geçelim.

Akciğer Detoksu Nedir?
Akciğerlerimiz her an kirlenmeye hazır bir organımızdır. Vücudumuz bunun için bazı önlemler alsa da hava kirliliği, virüsler ve hastalıklar, sigara içme ya da içilen ortamda bulunma, toz duman soluma, bazı hastalıklardan gibi etkenlerden dolayı geçici ya da bazı kalıcı hasarlar akciğerde meydana gelmektedir. İşte bu hasarı önlemek ve hızlı iyileşmesini sağlamak amacıyla doğal detoks tariflerini uygulamamızda yarar olacaktır. Şimdi kür detaylarına geçelim.

Bronş ve akciğeri temizleyen detoks temizleme kür tarifi
Malzemeler:

10 – 12 adet tere
Yarım limon
3-5 adet nane
5 bardak su
1 adet taze zencefil
5-6 adet karanfil tanesi
Öncelikle bütün malzemeleri bir kaba koyun ve suyu üzerine ekleyip ortalama 20 dakika kadar kaynatın. Kürü uygularken evvela kaynamaya başladıktan sonra 10 dakika daha bu biçimde kaynayacaktır. Kaynama esnasında çıkak buharı solumamız gerek. Suyu bir kaba koyup üstünüze havlu örtün ve buharı bir kaç dakika içinizi soluyun. Sonrasında ise sabah 1 bardak gece uyumadan önce 1 bardak için. Bu şekilde suyunuz tamamlandıktan sonra yine tekrar kaynatıp soluyun ve aynı şekilde içmeye devam edin.

Akciğer detoksu kürünün yararları nelerdir?
Akciğerde yer alan toksinlerin atılmasına yardımcı olur
Akciğerde hastalıklara sebep olacak bakteri ve virüsleri temizler
Solunum yolunda zararlı mikro organizmaların çoğalmasını önler
Rahat bir nefes almanıza yardımcı olur
Öksürüğü önler
Bronşları açar
İlgilini çekebilir Ayaklarda Yanma ve Karıncalanmanın Sebepleri Nedir?
Kürü 2 hafta uyguladıktan sonra bir hafta ara verin ve tekrar devam edin. 1 ay süre sonunda kürün yararlı etkilerini hızlı bir biçimde göreceksiniz. Kronik hastalığı olanların kürü uygulamadan önce muhakkak doktora danışmalarını öneriyoruz.

Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'BRONŞLARI TEMİZLEYİP DAHA RAHAT NEFES ALMANIZI SAĞLAYACAK AKCİĞER DETOKSU' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.