Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Limonun Farklı Şekilde Kullanacağınız 15 Pratik Yöntem:

21.05.2021
3.825
Limonun Farklı Şekilde Kullanacağınız 15 Pratik Yöntem:

Limonun C vitamin içeriği , antioksidan yapısıyla pek çok farklı yararlı özelliği vardır. Ancak limonun yalnızca salatalara ekleyip tüketmekle kalmayıp bir çok farklı yöntemlerde kullanabilirsiniz. Şimdi bu kullanım yöntemlerini maddeler şeklinde sıralayalım:

1: Temizleme Ürünü Olarak

Bir çok değişik alanda bir nevi genel temizlik ürünü olarak limonu kullanabilirsiniz. 1 adet sıkılmış limon suyunun üstüne biraz sirke ekleyin. Bunu bir cam silme kutusunun içerisine ekleyip su koyup karıştırın. Sonrasında fıs fıs ile cam, masa gibi yerleri arzu ettiğiniz şekilde temizleyebilirsiniz. Hem de kimyasal içermeden sağlığınızı korumuş olursunuz.

2: Kesme Tahtalarının Temizlenmesi

Yapılan incelemelerde mutfakta en çok bakteri biriken yerler kesme tahtası olarak belirlendi. Etten sebzeye, ekmekten yemeğe pek çok farklı ürün için kesme tahtası kullanılıyor. Kesme tahtasını limonu sıkın üstüne bir çay kaşığı tuz ekleyip biraz bekleyin ve süngerle iyice ovarak etkili bir temizlik yapabilirsiniz.

3: Çamaşırları Beyazlatmak

Yıkamanın orta kısımlarında yarım limonun suyunu makineye ekleyerek çamaşırlarınızın daha beyazlamasını sağlamış olursunuz.

4: Yüz Bakımı İçin Limon

Yüzdeki sivilceler, siyah noktalar, çil gibi problemler için limonun antioksidan etkisi ve asidik yapısı bu problemlerin giderilmesine yardım edecektir.

5: Sindirim Sorunları İçin Limon

Özellikle sabahın erken saatlerinde 1 bardak limon suyu içmek sindirim problemlerinin düzelmesine yardımcı olur ve sindirimi hızlandırır.

6: Ayakkabı Kokusu İçin Limon

Yarım kesilmiş limonu ayakkabınızın içerisine gece koyun. Sabaha kadar kokunun büyük bölümünü yok ettiğini göreceksiniz.

7: Mumluk Olarak Kullanma

Hazır mumu içi alınmış limon kabuğunu koyarak daha güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz.

8: Pası Yok Etme

Paslanmış bölgeye bir kaç damla limon damlatarak süngerle kazıyın. Pasları hızlı ve kolay bir biçimde yok edebilirsiniz.

9: Sivrisinekleri Uzaklaştırma

Sineklerin yoğun bulunduğu yere limonun yarısını koyup üst kısmına karanfil saplayarak sineklerin uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.

10: Klor Lekelerini Yok Etme

Kattle, çaydanlık gibi mutfak araçlarında biriken kloru yok etmek için kaynar suya limon sıkın ve klorlu bölgeye dökün. Kazıyarak kloru yok edebilirsiniz.

May be an image of text that says 'Detaylar Hikayemizde Organik Yaşam organik, Koçu Bir Çok Hastalığın Çaresi Limondaymış Limon, Dünyadaki en iyi 3 meyveden biri dense kimse aksini söyleyemez. Bir çok hastalığın çaresi limondaymış... Belkide hastalığınızın şifası limondadır'

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.