Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu cilt lekelerine karşı patates limon maske tarifi

20.05.2021
3.408
Saracoglu cilt lekelerine karşı patates limon maske tarifi

İlerleyen yaş ve çeşitli çevresel etkenlerden dolayı cildimizde lekelene, kırışıklık, renk bozulması gibi bazı olumsuz etkiler meydana gelmektedir. Yaşlanmadan dolayı bu problemleri gidermek mümkün olmasa da yavaşlatmak bizim elimizdedir. Yazımızda yer vermiş olduğumuz saracoglu limon patates kürü sayesinde cilt lekeleri ve kırışıklıkları en aza düşürmek için olumlu etkilerine yer vereceğiz.

Patates limon maske tarifi
Malzemeler:

1 adet patates
1 adet limon
1 kaşık bal
Öncelikle patatesleri ince bir biçimde rendeleyin. Sonrasında 1 kaseye koyun ve üstüne 1 kaşık bal döküp güzel bir şekilde karıştırın. 1-2 saat bu biçimde bekleyin ve sonrasında 1 adet limonu sıkıp güzel bir şekilde karıştırın. Sonrasında cildinize sürüp 15- 20 dakika bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

Patates limon maskesi yararları nelerdir?
Patateste bulunan A vitamini cilt renginin dengelenmesine yardımcı olur.
Balın antiseptik özelliğiyle ciltte sivilce ve akne oluşumunu engeller.
Limon cilt derisinin tazelenmesine yardımcı olur.
Kür sayesinde cilt gözenekleri sıkılaşır.
Ciltte yağ birikmesi önlenir.
Siyah noktaların oluşumu yavaşlar.
Cildin ölü derisinin temizlenmesine yardımcı olur.
Cildin sıkılaşmasına destek olur.
Göz çevresindeki kırışıklığı giderir.
Hem basit hem de hızlı hazırlanabilir bu doğal kürü imkanınız dahilinde sabah akam uygulayabilirsiniz. 1 haftalık kısa bir kullanım süresi sonunda olumlu etkilerini gösterecektir. Patates limon maskesi cildin ihtiyaç duyduğu besin maddelerini içerdiği için yararlı etkileri kısa bir süre içinde göreceksiniz.

Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı '1 PATATES VE YARIM LIMON İLE YÜZÜNÜZDEKİ LEKELERDEN 5 GÜNDE KURTULUN Detaylar Hikayemizde' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.