Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu hurma suyu kürünün faydaları nelerdir?

19.05.2021
2.846
Saracoglu hurma suyu kürünün faydaları nelerdir?

Özellikle kış aylarının meyvesi hurma hem tadı hem rengiyle sevilen meyveler arasındadır. Yüksek besin değeri ve lezzetli tadı ile kışın sıkça tükettiğimiz meyvelerdendir. Taze olduğu gibi kurutarak da tüketilebilmektedir.Genel olarak Arap ülkelerinden gelen bu meyve ülkemizde de azda olsa yetişmektedir. Yüksek lif oranı vitamin ve mineral içeriği ile cennet hurmasının yararları ve saracoglu hurma suyu kürü tarifine yer vereceğiz.

Hurmanın yararları nelerdir?
Hurma A vitamini, C vitamini, kalsiyum, potasyum açısından zengindir. Az da olsa demir minerali içermektedir. Meyvenin nerdeyse % 20 lik bir bölümü liftir. Bu liflerin de çok önemli yararları mevcuttur.

Yapısındaki A vitamini göz ve cilt sağlığı bakımından son derece önemlidir. A vitamini gözlerin net görmesine yardımcı olur. Aynı zamanda ciltte ten rengini düzenler ve tazelenmesine yardımcı olur. Ciltte kırışıklıkların önüne geçmeye destek olmaktadır.

Yapısındaki lifler ile de sindirim konusunda çok önemli yararları vardır. Hurma suyu kürü ile de bu etki daha da artmaktadır. Bu lifler bağırsaklarda su alıp şişerek bağırsaktaki toksin ve zararlı mikroorganizmaların atılmasına destek olur. Serbest radikallerin uzaklaşmasında da görev alır. Aynı zamanda tokluk hissi vermektedir. Fazlalık yer kaplayan lifler kalori içermez. Bu yüzden zayıflamanıza da yardım edecektir. Aynı zamanda da vücuttan ödemin atılmasına da destek olmaktadır.

Saracoglu hurma suyu kürü nasıl yapılır?
Yapımı bir hayli basit ve pratiktir. Gece uyumadan önce dilimlenmiş hurmaları 1 bardak suyun içerisine atın ve sabaha kadar bekleyin. Değerli besin maddeleri suda çözünecektir ve bizim için de daha sindirilebilir hale gelecektir. Sabah uyandığınızda meyveler ile beraber suyu içmeniz gerekmektedir. bir hafta kadar devam edildikten sonra bağırsak sistemi ciddi oranda rahatlayacaktır. Cildiniz güzelleşecek ve ödem şişkinliğini atmış olacaksınız.

Bir şunu diyen bir yazı '1 BARDAK SUYUN İÇİNE 1 HURMA KOYUN VE MUCİZEYE ŞAHİT OLUN Detaylar Hikayemizde' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.