Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kilo Verdiren Otlar Ve Baharatlar Nelerdir

19.05.2021
1.024
Kilo Verdiren Otlar Ve Baharatlar Nelerdir

Kilo vermeniz için her yerde dolaşan reklamlarda tanıtım haplar, ilaçlar sizlere cazip gelebilir fakat %90’ı kandırmadan diğer bir şey değildir.Bu konu da pek çok yazıda geçen zayıflama çayları etkili olabilir fakat otları da unutmamak lazım.Sindirime yararları, hormonlar düzenleme etkileri,metabolizmayı hızlandırma gibi pek çok etkisi bulunur.Bu yazımızda zayıflamanız için en etkili otları sizler için derliyoruz. Diyetinize bu otları ekleyerek daha kolay, etkili ve hızlı bir biçimde zayıflayabileceksiniz.Şimdi bu otlara göz atalım:

Kilo Vermenize Zayıflamaya Yardımcı En Etkili Otlar Nelerdir?

1: Maydanoz
Maydanoz en lezzetli garnitür ve salatalara eklenebilecek otlardan birisidir.Bununla beraber kilogram vermenize yardım edecek en etkili gıdalardan biri olmaya aday gösterilebilir.Doğal bir idrar söktürücü olan bitki, içeriğindeki lif sayesinde sindirimi kolaylaştırır, çok yemenizi önler ve su alıp şişerek midede daha çok yer kaplar. Bu şekilde daha erken doyarsınız ve çok yemenin önüne geçmiş olursunuz.

Aynı zamanda maydanoz yüksek kan seviyeleri düşürme etkisi bulunur.Şeker hastalarının kandaki şeker durumlarını kontrol edebilmeleri için en etkili gıdalar arasındadır.

 

2: Biberiye
Biberiye, anti- inflamatuar özelliklerinde antioksidanlar açısından zengindir.Bu antioksidanlar kan şekeri seviyenizi düşürür.Bu etkileriyle kilogram vermenizde yardım edecek, çok yemenizi, erken acıkmanızı önleyecek ve metabolik rahatsızlıkların önüne geçmiş olacaksınız.Özellikle biberiyedeki karnosik asit maddesi obezite için gelecekte kullanılabileceği düşünülen çalışmalar devam etmektedir.

3. Kekik
Kekikte bulunan polifenol ve flovonoidler insülin hormonun salgılanmasını engelleyen enzimleri inhibe eder. Yani kan şekerinizi dengelemek için insülin salgılanmasını teşvik eder.Meksika’da yapılan incelemelerde kekiğin diyabet yönetimi için kullanılabilecek en etkili otlar arasında olduğu tespit edilmiştir.Ayrıca kabızlığı önleyip, şişkinliğe karşı yardımcı olur.Bu sayede de zayıflamanıza yardım edecektir.

4: Nane
Nane, pek çok üründe koku ürünü olarak kullanıldığının farkındayız. önemli bir bilgiye değinelim çünkü nanenin kokusu iştahı bastırma özelliği bulunur.Bu sayede nane kokusuyla erkenden acıkmanın önüne geçebilirsiniz.Buda kilogram vermede sizlere büyük yardımları olacaktır.

Nane yaprağından alınan yağın,sindirimi düzenleyici,hazımsızlık ve gazı önleyici etkisi keşfedilmiştir.Bu yüzden her fırsatta nane tüketmeye özen gösterin. Yanı başınızda ufak bir saksı ile nane yetiştirebilirsiniz.Kokusu hem sizi ferahlatacak hem de erkenden acıkmanızı önleyecektir.

5. Adaçayı

Stres kilogram alma üstünde ciddi olumsuz etkileri bulunur. Stres altında ve sıkılan kişiler daha çok yemek yemeye yönelmektedir.Aynı zamanda stres hormonu kortizol,kan şekeri düzenini bozar, yağ depolanmasını arttırır ve kilogram almanıza sebebiyet verir.Bu yüzden stresi azaltmak ve bedeninizi sakinleştirmek için ada çayı tüketmenizi öneriyoruz.İçindeki besin maddeleri sayesinde sakinleşmek ve stresi uzaklaştırmak için ada çayı en etkili otlar arasında bulunmaktadır.

Zayıflamak için beslenme düzeni son derece önemlidir. Beslenmeyi dengeye koyduktan sonra bu otların da yardımı ile daha hızlı ve etkili bir biçimde zayıflayabileceksiniz.

Mutlu ve Sağlıklı Günlere… Gıda Müh. Emir Kaboğlu

Bir su kütlesi ve şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde Sağlık Haberleri. Uykuda Yağ Yaktıran Ev Yapımı Mucizevi Karışım Tarifi' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.