Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Doktorlarımızdan Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır – Diyet Listesi

19.05.2021
2.942
Doktorlarımızdan Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır – Diyet Listesi

Evet arkadaş bugün öyle bir diyetten bahsedeceğiz ki doğru bilinen yanlışlarımız ortaya çıkacak belkide.Doktorlarımızın önerdiği Yumurta diyeti.Herkes tarafından bilinen yumurta kolesterolü yükseltir aman uzak durun cümlesi rafa kalkacak. Doktorlarımız yumurtanın kolesterolü düşürdüğü söylememektedir.Yumurtanın vücudumuzda sindirimi sindirimi zor olduğundan diğer yiyeceklerin sindirimine göre daha fazla kalori harcanmaktadır.Sindirimi zor olduğundan dolayıda uzun süre açlık hissetmezsiniz.Yumurta hakkında pek çok açıklamada bulunan Yumurta Diyeti hakkında da açıklamalar yaparak akıllardaki soruların cevaplarını vermiş oldu.

Doğal ortamda ,doğal şekilde beslenmiş olan tavukların yumurtası da doğal ve daha sağlıklı olduğundan kan kolesterolünü de düşürmektedir.Diyet yapanlar için kilogram vermeye yardımcı en önemli besinlerden birisidir.Yumurtayı pişirirken de dikkat edilmesi gerekli olan noktalar vardır.Katı bir biçimde pişirilen yumurta kanserojen yapıda bulunur.Bu yüzden yumurta suda kayısı kıvamında olacak biçimde haşlanmalıdır.Veyahut tereyağı kullanılarak omlet yapılabilir veya menemen sevenler için biber domates ilave edilerek tüketilebilir.

Günlük Olarak Kaç Yumurta Tüketilebilir
Yumurtanın hem sarısı hem de beyazı içerdikleri vitaminler sayesinde bir hayli faydalıdır.Yumurtanın sarı kısmında bulunan kolin maddesi karaciğerin yağlanmasını engelleyen çok önemli bir besindir.Günlük olarak 9-10 tane yumurta yenebilir hiçbir zararı yoktur ve kolesterolü yükselteceğinden dolayıda çekinceniz olmasın.Rahatlıkla tüketilebilir.Yumurtanın sarı kısmında 150mg. Kolesterol içermektedir.Bu kolesterol hemen kana karışmaz.Ayrıca omega-3 içermesinden dolayı da diyet yapanların listelerinde tüketilmesi gerekli olan besinler arasında bulunmaktadır.

İşte Doktorlarımızın Diyet Listesi:
sabah:
-Yumurtalar kayısı kıvamında haşlanacak(2 yumurta)

 

-6-7 adet tuzsuz zeytin

-Bir yemek kaşığı boyutunda beyaz peynir

-Şeker olmadan çay içilebilir veya onun yerine süt

-5-6 tane fındık

Ara Öğün:(isteyen yapmayabilir)
-3-4 tane ceviz

-Yeşil çay ve su tüketilmelidir

Öğle:
-1 tabak zeytinyağlı barbunya veya tercihe göre etli sebze yemeği

-Lahana salatası ya da buharda pişirilmiş olan sebzeler tüketilebilir.

Ara Öğün:(isteyen yapmayabilir)
-1 tane istenen bir meyve tüketilebilir.

– 1 kase yoğurt

-Şekersiz çay içilebilir

Akşam:
-Izgara balık

-1 tabak çok olmayacak şekilde pilav

-1 kase salata

-Yarım tahin helvası

Bu liste Doktorlarımızın örnek yumurta diyet listesidir.

Sağlıkla kalın..Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'Canan Karatay Öneriyor: Detaylar Hikayemizde Saglık Haberleri. Haşlanmış Yumurta Diyeti ile 2 Haftada 10 Kilo Vermek ister misiniz?' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.