Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Saç Beyazlaması İçin patates Kabuğu Kürü

18.05.2021
3.845
Saracoglu Saç Beyazlaması İçin patates Kabuğu Kürü

Merhaba sevgili okurlarım. Saç beyazlaması genetik bir durum olduğu gibi yaş ilerlemesine bağlı şekilde saçlar beyazlamaya başlar. Saçların beyazlaması yaşın ilerlemesine bağlı şekilde beyazlar. Saçların beyazlaması kadınları rahatsız eden bir durum gibi gözükse de erkeklerde saçların beyazlamasından rahatsızlık duymaktadır.

Saç beyazlamasını engellemek mümkün değil. Ancak beyazlığın görünmemesini sağlamak mümkün. Bunlardan öncelikle aklımıza gelen saçların boyanmasıdır. Bu durum saçlardaki beyazların gözükmemesi için iyi bir yöntem gibi gözükebilir. Ancak saçlar devamlı boyandığı için yıpranmalar ve dökülmeler olacaktır. Belli bir zamandan sonra boya saçlardan akar ve yine karşılaşmak istemediğiniz beyazlarınız ortaya çıkar. Ayrıca her defasında boyaya ve boyatmak için kuaföre tonlarca para harcıyoruz.

Evimizden eksik etmediğimiz yemeklerde de sık sık kullanmış olduğumuz bir sebze var ki saçların beyazlamasını azaltıyor ve saçlarınızı beslemeye yardım ediyor. Saracoglu‘ndan saç beyazlamasını azaltan ve saç boyalarına verdiğiniz tonlarca masraftan kurtulmuş olacaksınız. Kürün detaylarına bakalım.

Saracoglu’ndan Saç Beyazlamasına Karşı Kür

Malzemeler:

6 adet orta boy patatesin kabuğu
2 litre klorsuz su
Hazırlanışı:

Bir kab içerisinde soymuş olduğunuz patates kabuklarını koyun ve üzerine suyu ekleyin. Ağzı kapalı şekilde 25 dakika kaynatın. Kaynadıktan sonra suyunu süzün ve suyun bütünüyle soğumasını sağlayın. Soğuyan suyu temiz bir şişe ya da bitmiş bir şampuan şişesinin içerisine doldurun. Her duştan sonra duştan çıkmadan saçınıza kürden biraz dökün ve masaj yaparak saçlarınızın her tarafına yayılmasını sağlayın.

Kürü saçlarınıza uyguladıktan sonra saçlarınızı yıkamayın ve havluyu saçlarınıza sarın. Haftada 2-3 kez duştan sonra uygulamanız yeterli olacaktır. Sonuç alabilmek için bir süre düzenli bir biçimde uygulamanız gerekir.

Sağlıklı günler dilerim..

Bir şunu diyen bir yazı 'SAÇ BEYAZLAMASINA KESİN ÇÖZÜM Detaylar Hikayemizde Bu basit ama çok etkili kür ile saç boyalarına para harcamaktan kurtulacaksınız.' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.