Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Ürik Asit Nedir? Nasıl Atılır? Saracoglu Ürik Asit İçin Kür

15.05.2021
3.607
Ürik Asit Nedir? Nasıl Atılır? Saracoglu Ürik Asit İçin Kür

Bazı eklem ağrıları ilk sırada olmak üzere pek çok farklı sağlık problemlerinin nedeni yüksek ürik asit olabilir. Yazımızda ürik asit nedir, neden yükselir? Ürik asit nasıl azaltılır ya da atılır saracoglu hocamızdan ürik asit yüksekliği için kür tarifine yer vereceğiz.

Ürik Asit Nedir?
Vücudumuzda normal olarak karaciğerde üretilen, özellikle yağlı gıdaların tüketilmesi sonucu artan, kandaki pürin maddesinin parçalanması ile ortaya çıkan maddedir. Normal olarak vücuttan atılır fakat fazlası olumsuz etkilere sebep olur. Ürik asit fazlalığı eklemlerde birikerek ağrılara sebep olur. Kristallenme eğilimi gösterir ve sürtünmeyi arttırır. Biriktikçe ağrılarda artmaktadır.

Ürik Asit Neden Yükselir?
Normal olarak ürik asit vücuttan doğal olarak idrar ya da böbrekler yolu ile atılır. Ancak fazla olduğu zaman bu zorlaşır.

İlaç tüketimi
Aşırı unlu gıdaların tüketilmesi
Aşırı tuzlu gıdaların tüketimi
Az su içilmesi
Aşırı çay ve kahve tüketimi
gibi etkenler ürik asiti yükseltir.

Ürik Asidi Düşüren Gıdalar Nelerdir?

1: Su

Günlük olarak bol su içilmesi şart. Ürik asidin böbreklerden ve idrar yolu ile iyi bir biçimde atılması için bol su içilmesi gerekmektedir.

2: Enginar

Yüksek lif içeriği, kan şekerini dengeleme özelliği ve potasyum minerali ile ürik asidin atılmasına yardımcı olur. Bu sayede doğal olarak karaciğerin temizlenmesine de yardımcı olmaktadır.

3: Kabak

Kış sebzelerinden kabağı kışın bol bol tüketin. Bal kabağı değil de yeşil kabak tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

4: Kereviz

Kış aylarının doğal şifa kaynağı kerevizi daha çok mutfağınıza sokun. Aynı zamanda eklemlerde biriken ürik asidin atılması için çok etkilidir.

Saracoglu Ürik Asit Yüksekliği İçin Kür Tarifi
1 adet soğan
1 parça kereviz
1 diş sarımsak
Tüm malzemeleri parçalara ayırıp 1 litre suyun içerisine atın ve 10 dakika kadar kaynatın. Ilık olduktan sonra her gece uyumadan önce 1 bardak için. İçindeki katı kısımlarını da yutun. Tadı kötü olacaktır, fakat ürik asidin atılması için çok etkili ve daha sağlıklı bir kür olacaktır.

Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'Ayaklardaki Ağrının Sebebi Vücuttaki FAZLA ÜRİK ASİT Olabilir ve Ancak Bu Besinlerle Atılır Detaylar Hikayemizde bilge cafe' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.