Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Saç Dökülmesini Önleyen Kür Tarifi

14.05.2021
5.007
Saracoglu Saç Dökülmesini Önleyen Kür Tarifi

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere saç dökülmesini hayatınızdan komple çıkartan harika tariften bahsedeceğiz.

Son zamanlarda pek çok insanın ortak sorun haline gelen saç dökülmesi için denemediğiniz yol kalmadı değil mi? Doğal yollardan fayda bulan pek çok insan var. Şimdi bizlerde sizler için araştırdığımız saracoglu hocamızdan saç dökülmesi için kür tarifi paylaşacağız.

Saç dökülmelerine karşı çağımızda pek çok doğal yağlar çıktı. Ve dünyada pek çok yağ kullanılmakta. Uçucu yağların kullanım alanlarından birisi de saç dökülmesi ve kepek tedavisidir.

Kadın erkek ayırt etmeden insanların ortak sorunu saç dökülmesi için eczanelerde bulunan ilaçlar ya çok etkili değil veya oldukça pahalı olduğundan tercih edilmiyor.

Şimdi sizlere bütünüyle doğal ve uygun maliyetli harika tariften bahsedeceğiz. Bu tarif hem bir hayli etkili hem de zararlı etkisi yoktur.

Bize gereken malzemeler sırasıyla şöyle;

Bir miktar bitkisel şampuan
2 adet E vitamini kapsülü
10 damla limon yağı
10 damla biberiye yağı
Hazırlanması bir hayli basit olan bu tarif kesinlikle etkili olacaktır. Bütün malzemeleri şampunla birlikte karıştırın ve çalkalayın. Malzeme temini için eczaneden yararlanabilirsiniz. Kolayca ulaşabileceğiniz ve pahalı bir ürünler değildir.

Kullanımı:

Hazırladığınız şampuanı hafif ıslak saçınıza dökün. 10 dakika boyunca masaj yapın. Yaklaşık 5-10 dakika o şekilde bekleyin. Ardından saçınızı durulayın. Bu işlemi iki günde bir ikişer kere uygulayın.

Bu tarifin etkili olduğunu denedikten sonra siz de göreceksiniz. Bu tarifin kesinlikle zararlı etkisi yoktur ve bütünüyle doğaldır. Malzemeleri verilen ölçüden dışarı çıkartmamaya özen gösterin. E vitamini limon yağı ve biberiye yağında saç köklerini besleyen çok kıymetli yapıya sahiptir. Saçların uzaması ve güçlenmesi için gerekli besin maddeleri bu esansiyel yağlarda bulunmaktadır.

Bir şunu diyen bir yazı 'Şampuanıma Biraz Koyup Çalkaladım Saçlarım Artık Hiç Dökülmüyor Detaylar Hikayemizde' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.