Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saraçoğlu Dereotu Kürü Faydaları Nelerdir Nasıl Yapılır?

14.05.2021
2.779
Saraçoğlu Dereotu Kürü Faydaları Nelerdir Nasıl Yapılır?

Merhaba sevgili okurlarım. Bu yazımda sizlere özellikle yaz aylarında sık olarak salatalarımızda ve sofralarımızda yeşillik olarak sıkça tükettiğimiz İbrahim Saraçoğlu’nun önerisi olan dereotu kürü ve yararlarından bahsedeceğim.

Dereotunun hem keskin kokusu aynı zamanda kattığı renk şenliğiyle hepimizin sık olarak ve severek tükettiği bir sebzedir. Bünyesinde barındırdığı fosfor, bakır, magnezyum, potasyum,kalsiyum, demir, çinko, A ve C Vitaminleri bakımından bir hayli zengindir. Bu yüzden tam bir vitamin ve mineral deposudur. Bu yüzden bir tutam tüketildiğinde yetişkin bir bireyin C vitamininin %40’ını A vitamininin ise %43 ‘ünü karşılamış olmaktadır.

Dereotunun Yararları Nelerdir?
Sindirim sistemine yardımcı olur:
Sindirim sistemindeki aksiliklikleri düzene koyarak hazımsızlığa ve gaz şişkinliklerine iyi gelmektedir. Mide ağrıları ve mide krampları gibi rahatsızlıkların tedavi edilmesinde sıkça dereotu kullanılıyor. Sindirim sistemini aktif olarak çalıştırdığı için kilogram vermenize de yardımcı olur.

Kemik sağlığını korur:

 

Zengin kalsiyum içeriğinden dolayı özellikle çocukların kemik sağlığını korur ve kemiklerine karşı faydalıdır. Kemiklerde oluşabilecek kalsiyum eksikliğine izin vermez ve kemik hastalığına yakalanmanızı engeller. Sağlıklı iskelet yapısı için gereken mineral ve kalsiyum ihtiyacını karşılar.

Bağışıklık sistemini güçlendirir:
Etkili bir antibaktiyel aktivite sağlayıcısıdır. Bu sayede bağışıklık sisteminizin mikrop ve enfeksiyonlara karşı korumaktadır. Mikropları bünyenizde barındırmadığı için sık sık hasta oluyorsanız eğer bağışıklık sisteminizi güçlendirdiği için kolay kolay hasta olmayacaksınız.

Solunum yolu düzensizliklerini giderir:
Solunum sistemi ve organlarını temizleyen doğal bir bitkidir. Eğer mevsimsel alerjileriniz ya da öksürükleriniz var ise dereotunu tüketmenizi öneriyoruz.

Ağız ve diş sağlığınızı korur:
Antibakteriyal özelliği sayesinde ağız içinde meydana gelebilecek enfeksiyonların giderilmesine ve temizlenmesine yardımcı olur. Taze ve ferah kokusu sayesinde çok iyi bir ağız bakım ürünleridir. Ağız kokmalarını önler ve ağızda ferah bir koku olmasını sağlamaktadır.

Tiroid hastalıklarına iyi gelmektedir:
E ve C Vitamini bakımından zengin olan dereotu içindeki vitaminler bakımından tiroid fonksiyonlarını düzenleyebilmektedir. Böylece tiroid bezi hastalıklarının önüne geçmiş olur.

Dereotu kürünün hazırlanışı:
Malzemeler:

1 demet dereotu
1 adet limon
1 kase yoğurt
Hazırlanışı:

Dereotunun temizlenmesi için sirkeli suda bekletin. Tam temizlendikten sonra bir kabın içerisine koyup üzerine limonu sıkmalısınız. Daha sonra üzerine yoğurdu döküp iyice karıştırın. Kürü yarım saat dinlendirdikten sonra tüketebilirsiniz.

Dereotu kürünün yararları nelerdir?
Tiroid hastalıklarına karşı bir hayli faydalıdır. Tiroid beziniz ister hızlı ister yavaş çalışsın fark etmez tiroidinizi düzene koyar.
Eğer emziriyorsanız ve sütünüz azsa anne sütünün artmasına yardımcı olur.
Adet kanamaları düzensizliği ve sancılarını düzene sokmak istiyorsanız dereotu kürünü uygulamanızı öneri ederiz.
Kanser, göz ve ağız hastalıklarına karşı kuvvetli antibakteriyel özelliğinden dolayı sizleri muhafaza etmeye çalışır.
Sindirim sisteminizi düzene koyarak kilogram vermenize yardımcı olur.
Dereotunun içerisinde bulunan güneş ışınlarına karşı duyarlı olan furocoumarin maddesi bulunmaktadır. Uzun süre bu kür uygulandığında cildinizde çil lekeleri oluşabilir.

Bir sebze ve şunu diyen bir yazı 'GECE YATMADAN DERE OTU YERSENİZ Detaylar Hikayemizde BiTKiLO' görseli olabilir

Sağlıklı günler dilerim…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.