Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Limon Suyuna Sarımsak Atıp İçin Farkı Görün

14.05.2021
2.187
Limon Suyuna Sarımsak Atıp İçin Farkı Görün

Sağlık deposu olan sarımsak ve limon bir araya geldiğinde damar iltihaplarından bağışıklık sistemine kadar pek çok hastalığa etki ediyor.

 

Tüm damar iltihaplarını (vasküler) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor, damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor. Kolesterol ve lipidi düşürüyor, zararlı yağların yakılmasını sağlıyor, kilogram verdiriyor, bazal metabolizmayı hızlandırıp yağların yakılmasını sağlamış olduğu için iştahı açıyor, vücuttaki şeker oranını dengeliyor, pankreasin yenilemesini sağlıyor. Böbrek ve safra taşlarını eritiyor, idrar söktürüyor, vücuttaki şişkinliği yok etmektedir ve dokularda ödem oluşmasını engelliyor.

Limon Suyuna Sarımsak Atıp İçin Farkı Görün 1

Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek, mide ve oniki parmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor. Tüm romatizmal iltihabi önleyor, her çeşit romatizmal ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor, eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlıyor ve her çeşit ağrıyı kesiyor. Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerini yeniliyor, sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri refleks hızını artırıyor, felç ve inme riskini azaltıyor. Vücudun bağışıklık sistemini oldukça mükemmel hale getiriyor ve her çeşit alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engelliyor. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu koruyor.

 

MALZEMELER:
2 Litre hiç su katılmamış sıkılmış limon suyu, 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak (Mümkünse Anadolu’da yetiştirilmiş ithal olmayan sarımsaklardan), Ağzı sıkı kapanan koyu renkli, ışık almayan bir cam kavanoz. Pet şişeler kullanmanız sakıncalıdır, cam kullanmanız öneri edilir.

Limon Suyuna Sarımsak Atıp İçin Farkı Görün 3

HAZIRLANIŞI:
2 Litrelik kavanozu dolduracak kadar limon satın alın. Limonların suyunu iyice sıkıp şişeye doldurun. Soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan, ezerek limonun içerisine atıp, şişenin kapağını sıkıca kapatın. 25 gün boyunca serin bir yerde tutun. Her gün birkaç kez çalkalayın. Yaklaşık 25 gün sonra, sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz. 25 gün sonra hazır hale gelen karışımdan, her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı için. Bunu her gün düzenli ilaçlanma ve mümkünse aynı saatte yapın. Bu karışımın içerisine asla diğer bir madde katmayın (şeker, tuz, tatlandırıcı vs )

Limon suyu ve Sarımsak mucizesi yapılışı, kullanım şekli ve faydaları.. –  Nefis Lezzetler Sitesi, 2020 | Doğal reçeteler, Doğal diş beyazlatma, Doğal  sağlık

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.