Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Vücudunuzun 64 şaşırtıcı özelliğinin farkında mısınız?

Vücudunuzun 64 şaşırtıcı özelliğinin farkında mısınız?

Güzelliğin ve çekiciliğin simgelerinden birisi olan gamzeler genellikle kalıtsal bir özelliktir. Bununla birlikte farklı yöntemler uygulayarak gamze oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz?

Gamzelerin eksiksiz olarak ne olduğunu ve nasıl oluştuğunu biliyor musunuz? Ve neden bazı insanların gamzeleri varken bazılarının ise yok? Gamzeler esasında yanağın etli kısmındaki kaslarda oluşan küçük deformitedir. Yanak kası derisinin hareket ettikçe sıkı bir biçimde çekilmesine sebep olan bu deformite, çukurlara neden olur.

Herkes Gamze Yapabilir Mi?
Gamze, genetik olarak elde edilen bir yüz özelliği olsa da, ameliyat olmadan bir gamze elde etmenin pek çok yolu vardır. Evet, gamzesiz doğanlar bile bu yüz özelliğini çeşitli şekillerde taklit edebilirler. Bir gamzenin görünümünü başarılı bir biçimde taklit etmenin yollarını sizinle paylaşıyoruz.

 

Vücudunuzun 64 şaşırtıcı özelliğinin farkında mısınız? 1
Bu sevimli yüz özelliğini elde etmenin üç yolu vardır; yüz egzersizi, makyaj ve piercing yolu ile. Dolayısıyla, bu özelliği genetik olarak miras almamış olsanız bile, siz de artık kolayca gamzelere sahip olabileceksiniz.

1. Dimple Egzersizi

Yepyeni gamzelere sahip olmak için bu basit yüz egzersizine başlayın! Evet, artık ameliyata girmeden gamzelerinizi gösterebilirsiniz. Bu basit yüz egzersizi ile hem gamzelere sahip olacaksınız hem de yüzünüz güzelleşecek.

Gamze egzersizi yapabilmek için adımlar:
Dudaklarınızı bükün ya da büzün ve yanaklarınızı kısmen emdirin. Dudaklarınızın kapatılması gerekir, fakat dişlerinizi birbirine kenetlememeniz gerektiğini unutmayın. Böylece yanaklarınızı emdiğinizde üst ve alt dişleriniz arasında yanaklarınızda doğal olarak bir girinti meydana gelecektir.

Girintinin üst ve alt diş seti arasında kaldığını anladığınızda, girintilerin oluştuğu noktaya ve basılı tutun. Noktayı ya işaret parmağınızla veya makyaj fırçası ya da kurşun kalem gibi yuvarlak uçlu herhangi bir şeyle nazikçe tutabilirsiniz.

Dimple Egzersizi

Vücudunuzun 64 şaşırtıcı özelliğinin farkında mısınız? 3
Gülümseyin ve ardından parmaklarınızı aynı noktaya tekrar yapıştırın, geniş bir gülümsemeye çalışın ve parmaklarınızı bir kez daha konumlandırın, burası çukurların doğal olarak oluştuğu noktadır. Şimdi kesin noktayı anladığınıza göre, bu noktaya hergün 30 dakika boyunca basmaya devam edin. Bu şekilde yanaklarınızı girintiler ya da çukurlar yaratmak için eğiteceksiniz! Her gün tekrarladığınızda sevimli küçük bir gamzeniz oluşacak!

Şekillendirici makyaj

Vücudunuzun 64 şaşırtıcı özelliğinin farkında mısınız? 5

2. Şekillendirici makyaj

Kalem yardımıyla en şirin görünümlü gamzeyi elde edebilirsiniz. Bir kaş kalemi kullanarak yanağınıza gerçek bir çukur izlenimi verin. Yukarıda belirtilen tekniği kullanarak, girintinin doğru noktasını kolayca tanımlayabilirsiniz, şimdi kahverengi renkli bir kaş kalemi kullanarak çukur çizmeye başlayın. Çukurun hilalini çizeceğiniz yerden bir nokta ile başlayın. Şimdi hilali boyayın ve ardından makyajınızın doğal görünmesi için özen gösterin. Ten renginize uyması için kahverengi renkli bir kalem kullandığınızdan emin olun, aksi halde siyah bir kaş kalemi kullanmak doğal görünmeyecektir.

3. Delme

Vücudunuzun 64 şaşırtıcı özelliğinin farkında mısınız? 7

Gamzeler elde etmek için yanaklarınıza piercing taktırın! Ancak piercingi uzman bir deliciden yaptırdığınızdan emin olun ve kendi başınıza asla denemeyin. Bir profesyonele danışarak yanaklarınızı güvenli bir biçimde deldirin. Uzmanalr riskli olduğu yanakların deldirilmesini pek önermiyorlar. Gamze piercingleri, sadece deri ve kıkırdağı kesen kulak ve burun piercinglerinden farklı olarak kası kesebildiği için sinir hasarına neden olabilir. Bu yüzden bu riski göze alarak gamze piercingi taktırmaya karar verin. Yanağınızı deldikten sonra, piercingi çıkarmadan önce iki ila üç ay bekleyin, piercingi çıkardığınızda her iki yanağınızda da doğal gamzelere benzer bir girinti oluştuğunu göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.