Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Aspirinin Kullanım Alanları Nelerdir?

12.05.2021
4.448
Saracoglu Aspirinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Merhaba sevgili okurlarım. Aspirini günlük yaşamda pek çok kişi sık sık kullanmaktadır. Genellikle baş ağrıları ya da ağrıyan herhangi bir yerimiz olduğu zaman aklımıza gelen ilk tedavi yollarından biri aspirin yutmak oluyor. Aspirini bu kadar sık ve her koşulda kullanmak vücudumuzun bağışıklık direncini kırdığından daima kullanılması önerilmemektedir. Ancak ağrılar dışında oldukça farklı yerlerde ve kullanım alanı genişliği olan aspirinin yaradığı işlerin detaylarına bakalım.

Aspirinin Çeşitli Kullanım Alanları

1- Kepeği önleyin:

Saçta oluşan kepeğe karşı çok iyi bir tedavi yoludur. 3 adet aspirini havanda ezip toz kıvamına getirdikten sonra kullanmış olduğunuz şampuanın içerisine aktarın ve şampuana iyice karışmasını sağlayın. Saçlarınızı yıkarken 3 dakika saçınızda bekletin kısa bir süre içinde sonuç alacaksınız.

2- Nasırları yok edin:

Ayakta oluşan nasırlar ağrılı ve uzun süre geçmeyen yaralardır. Eğer hastaneye gitme zamanınız yoksa ya da kullanmış olduğunuz ilaçlar etki etmiyorsa aspirini denemenizi öneri ederiz. 5 adet aspirini ezdikten sonra 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı suyu ekleyip bir kab içerisinde karıştırın. Hazırladığınız karışımı nasırlı bölgenin üzerine koyun ve hava almayacak şekilde sarın. 10 dakika bu biçimde beklettikten sonra yumuşayan nasırı törpüleyebilirsiniz.

Nasırın daha hızlı yumuşamasını sağlamak amacıyla naylon ile sarabilirsiniz.

3- Çiçeklerin solmasını önleyin:

Çiçekleri çok seviyorsanız fakat uzun süre solmamasını önleyemiyorsanız 1 adet aspirini ezip vazonun içerisine atabilirsiniz. Aspirin çiçeklerinizin ömrünün uzatır .

4- Lekeleri çıkartın:

Kumaşlarda bulunan lekeleri gidermek pek kolay değil. Makineye atamadığınız kıyafetleriniz var ise özellikle terden dolayı iz bırakmış olan kumaşlar üstünde bu yöntemi deneyebilirsiniz. 3 adet aspirini 1 bardak ılık su içinde eritin. Aspirinli suyu lekeli olan çamaşırınızın üstüne dökün ve 1-2 saat bekleyin, daha sonra yıkayın.

5- Sivilceleri yok eder:

Özellikle yağlı ciltlerde sık sık sivilce oluşur. Ergenlik döneminde ve zaman zaman nadiren de olsa insanda sivilce oluşabilmektedir. Bunu gidermenin ve cilt lekelerini yok etmenin yolların birisidir. 1 adet aspirini ezip 4-5 damla suda krem haline getirin. Daha sonra sivilce oluşan bölge üzerine sürün ve 5 dakika bekleyin, ılık suyla yüzünüzü durulayın.

Bir bir veya daha fazla kişi ve şunu diyen bir yazı 'Aspirin Detaylar Hikayemizde ASPİRİNİN HİÇ BİLMEDİĞİNİZ FARKLI KULLANIM ALANLARI @canankarataybeslenmesi' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.