Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Altın Yoğurt Kürü Tarifi ve Faydaları Nelerdir?

12.05.2021
2.966
Saracoglu Altın Yoğurt Kürü Tarifi ve Faydaları Nelerdir?

Reklamlarda görmüş olduğumuz altın yoğurt curcumin ( kurkumin) kürü esasında çok kolay malzemeler ile evde kolayca yapabileceğiniz yararlı etkilere sahip bir kürdür. Altın yoğurt kürünü evde kendiniz yaparak hem daha yararlı etkiye sahip olacak hem de çok daha hesaplı bir biçimde karışımı yapmış olacaksınız. Saracoglu hocamızdan Altın yoğurt kürü yapılığı tarifi malzemeleri ve faydalarına yer vereceğiz.

Öncelikle kurkumin maddesi zerdeçalın yapısında bulunan ve turuncu rengi veren bir besin maddesidir. Tokoferol olarak kabul edilir ve ciddi antioksidan etkilere sahiptir. Bu basit fonksiyonları ile zerdeçalı çok yararlı bir gıda haline getirmektedir.

Saracoglu Altın Yoğurt Kürü Tarifi
1 kase yoğurt ( yağlı yağsız fark etmez)
2 çay kaşığı zerdeçal
1 çay kaşığı zencefil
1 çay kaşığı kimyon
1 çay kaşığı tarçın
1 yemek kaşığı zeytinyağı
Tüm malzemeleri tabağa koyup güzel bir şekilde karıştırdıktan sonra afiyetle tüketebilirsiniz. Kürü uygularken dikkat etmeniz gerekli olan bazı konulara değinelim. Öncelikle bu kürün en önemli etkisi tok tutmasıdır. Bu yüzden acıktığınız zaman bu kürü tüketin ve üstüne yemek yemeyin. Aynı şekilde yemek sonrası bu kürü tüketmenin de bir anlamı yoktur. Bu yüzden aç karnına bu kürü tüketmeliyiz. Zeytinyağı ekleyerek günlük ihtiyacı da belli oranda karşılamış oluyoruz. Bu yüzden kür günlük ihtiyacı karşılayacaktır.

Altın Yoğurt Kürü Yararları Nelerdir?
Öncelikle kür de pek çok farklı baharat yer almaktadır. İşte yararlı özelliği de burdan kaynaklanmaktadır.

Zerdeçal; metabolizmayı hızlandıran etkisi ve antioksidan etkisi ile zayıflamanıza yardımcı olur.

Zencefil; çok ciddi metabolizma hızlandırıcı etkiye sahiptir. Aynı zamanda bağırsaklardaki zararlı toksinlerin atılmasına yardımcı olur Yağ yakımını hızlandırır.

Tarçın; antioksidan etkisi ile toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Vücutta oluşan ödem ve şişkinliğin önlenmesine yardımcı olur. Hücrelerde birikmiş fazla suyun atılımına destek olur.

Zeytinyağı; omega – 3 yağ asidi sayesinde pek çok olumlu etkileri vardır. Tok tutucu özelliğe de sahiptir. Karışımdaki en kıymetli besin maddelerinin başında yer almaktadır.

Yoğurt; doğal protein ve kalsiyum kaynağıdır. Aynı zamanda D vitamini ve B vitaminleri türevlerini içermektedir. Probiyotik parazitler ile doğal bir bağışıklık ilacıdır.

Gördüğünüz üzere altın yoğurt kürü malzemelerine çok basit bir biçimde ulaşabilirsiniz. Bu yüzden endüstriyel ürünler yerine kendiniz evinizde hızlı ve kolay şekilde yapabilirsiniz.

Bir şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde ZAYIFLAMA İKSİRİ ALTIN YOĞURT KÜRÜ BU KARIŞIM İLE 1 HAFTADA İNCELECEKSİNİZ' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.