Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kansere Karşı En Etkili Faydalı Otlar ve Baharatlar Nelerdir

12.05.2021
1.497
Kansere Karşı En Etkili Faydalı Otlar ve Baharatlar Nelerdir

Kanser dünyadaki en kötü ve sonu ölümcül olan hastalıklardan birisidir.Tıbbi tedavi metotları ve ilaçlar zararlı, uzun ve pahalı bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.Bu amaçla yazdığımız bu yazıda kansere karşı en etkili ve faylı doğal ot ve baharatlara yer verdik. Kanser olmasanız dahi bu gıdaları tüketerek kanser riskini en aza indirebilirsiniz.

1 : Papatya

Papatya geçmişten bu güne tıpta bir hayli önerilen bir bitkidir.Papatya özellikle kemoterapi sonrası ağızda meydana gelen yaralar için doğal bir gargara olarak kullanabileceğiniz bitkidir.Aynı zamanda zengin antioksidan içeriği yararı olacaktır.

2 : Biber

Biber hazımsızlığı yardımcı olmaktadır. Aynı zaman içeriğindeki kapsaisin maddesi kanser hücrelerine yararı bilinmekte buna değinmeyeceğiz.Bir diğer etkisi de cilt ağrılarına yararıdır.Biberdeki kapsaisin deriye sürüldüğünde ortaya çıkan kimyasal ağrıları azaltmaktadır.Ancak çok dikkatli kullanılması gerekir. Cilt üstünde yanıklara sebep olabilir. Zaten bolca ilaç tüketilen bu zamanlarda ağrı kesici yerine biber kullanmak gayet yararlı olacaktır.

3 : Sarımsak

Sarımsak kükürt açısından zengin bir gıdadır ve insan sağlığına çok yararlıdır. Yapılan çalışmalarda mide, kolon, özofagus, pankreas ve göğüs kanseri riskini azalttığı gözlenmiştir.Aynı zamanda hastalık esnasında çöken bağışıklık sistemini destekler ve kan basıncını düşürür.

4 : Zencefil

Zencefil, soğuktan kabızlığa pek çok rahatsızlıkta halk arasında kullanan bir baharattır.Kanser riskli rahatsızlıklarda bağışıklık sistemine yararları dikkate alınarak zencefil tüketmeniz öneri edilmektedir.

 

5 : Nane

 

Nane; gaz,hazımsızlık,mide rahatsızlıkları ve ishalden kurtulmak için kullanılıyor.Ayrıca bağırsak rahatsızlıklarında olumlu etkileri bulunur.Kanseriniz ya da kanser tedaviniz mideye rahatsızlık veriyorsa nane tüketebilirsiniz.Boğaz ağrıları ve kanser tedavisindeki yan etkileri ve ağrıları yok etmek için kullanmak mümkündür.

6 : Biberiye

 

Biberiye antioksidan açısından çok zengin bir Akdeniz bitkisidir. İçeriğindeki antioksidanlar bütünüyle kanser savaşçısıdır.Vücuttaki serbest radikalleri uzaklaştırmada etkili olacaktır.Aynı zaman hazımsızlık ve sindirim sorunlarında yardım edecektir.

7 : Zerdeçal

Zerdeçal; özellikle köri sosuna rengini veren kurkumin maddesidi içerir.Kurkumin kanser hücrelerini öldüren etkili bileşiklerdendir. Karabiber ve zeytinyağı ile beraber karışık yapılarak daha etkili olacaktır.Günlük hayatta soslara,çorbalara katılarak tüketimini arttırmanızı öneri ederiz.

Son olarak zerdeçal ve bal karışımı da kanser riskini önlemede en etkili karışım içerisinde yer alır. Günde 1 tatlı kaşığı tüketimi yeterli olacaktır.

Bir şunu diyen bir yazı 'GÜNDE 1 TATLI KAŞIĞI TÜKETİN! Detaylar Hikayemizde BU KARIŞIM KANSERİ VÜCUDUNUZDAN UZAK TUTUYOR! *** Kanserli hücreler şekeri sever. Bu karışım da "şekere aç" kanser hücrelerini hedef alıyor. En Ölümcül Hastalığa bile iyi geliyor... Vücudu Kanser Hücrelerinden Koruyan Mucize Karışım' görseli olabilir
Mutlu ve daha sağlıklı günlere.. Gıda Müh. Emir Kaboğlu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.