Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu balgam söktürücü kür bitkiler nelerdir?

11.05.2021
4.418
Saracoglu balgam söktürücü kür bitkiler nelerdir?

Soğuk kışın soğuk algınlığı ve boğaz hastalıkları daha sık rastlanmaktadır. Bağışıklık sisteminin güçsüz olması, sağlıksız beslenme, soğuklarda ince elbiseler giyme, bulaşıcı hastalıklar gibi nedenlerden dolayı hastalıklar kapıyoruz. Sonuç olarak burun tıkanıklığı, grip ya da nezle, boğaz ağrısı, balgam, öksürük gibi problemlerle karşılaşmaktayız. Yazımızda balgamı söktürücü kür tarifi ile balgamız boğazlardan doğal yollarla temizleyen bitkilere yer vereceğiz.

Balgam Neden Oluşur?
Balgam esasında vücudun bir savunma sistemidir. Boğaz ve ciğer kısmında bakteri ya da virüslerin artması nedeniyle vücut balgam üreterek karşılık verir. Bu bir tür savunma olsa da bizleri ciddi anlamda rahatsız eder ve öksürüğe, nefes darlığına, boğazda ağrılara sebep olabilir. Balgam söktürmenin temel amacı balgamı temizlemek olsa da mevzu burada bulunan balgama neden olan bakteri ve virüsleri yok ediyor. Bizler hastalığı yok edersek vücutta balgam üretmeye lüzum kalmaz. Şimdi saracoglu balgam söktürücü kürlere geçelim

1: Bal ve Limon Karışımı

1 kaşık organik kestane balına bir kaç damla limon damlatarak hızlı bir biçimde yapabileceğiniz en basit ve etkili karışımdır. Balın antiseptik etkisi ve limonun asitli yapısı, C vitamini ve anti mikrobiyal etkisi boğazlardaki bakteri ve virüsleri temizlemek için en etkili karışım haline gelecektir. Gece uyumadan önce ve sabah uyandığınızda 1 tatlı kaşığı bu karışımı tüketmek yeterli olacaktır.

2. Zencefil

Bitkiler arasındaki antimikrobiyal etkisi en yüksek gıdaların başında zencefil de yer almaktadır. Bir kaç dilin zencefili cezve ile 10 – 15 dakika kaynatın ve üzerine bir kaç dama limon damlatarak bu çayı için. Tadı biraz acıdır fakat çok etkisi ve yararlı bir gıdadır.

3: Sirke

Genel olarak elma sirkesi olsa da diğer sirkeler de nerdeyse aynı etkiye sahiptir. 1 kaşık su ve 1 kaşık sirkeyi karıştırdıktan sonra bu karışımı gece uyumadan önce ve sabah uyandığınız zaman içmeniz çok yararlı olacaktır.

İlgilini çekebilir Stresi vücudunuzdan uzak tutmak için 3 yol sıraladık
Saracoglu Balgam Söktüren Kür En Etkili Karşım Tarifi
Şimdi balgamı atmak için en etkili ve kolay tarife geçelim.

Bir şunu diyen bir yazı 'Sağlık SaglkHaberler Haberieri Sabah, Akşam İçin! EN KESKİN BALGAM SÖKTÜRÜCÜ' görseli olabilir

100 gram kestane balı
150 mL su
Yarım limon
1 tatlı kaşığı zencefil tozu ya da yarım parmak taze zencefil
1 çay kaşığı karabiber
Öncelikle suyun içerisine zencefili atıp 10 dakika kadar kaynatın ve zencefil çayını alın. Sonrasında kalan diğer malzemeleri ekleyip karıştırın ve 3 – 4 saat bekleyin. Bu karışımı gece uyumadan önce ve sabah uyandığınız anda hemen 1 kaşık yutun. Kürü uyguladıktan sonra yemek yemeyin ve su içmeyin. Karışımın bir süre boğazda kalması son derece önemlidir. Bu şekilde yararlı etkisi artacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.