Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

İbrahim Saraçoğlu Saç GÜrleştiren Kür Tarifi

11.05.2021
2.513
İbrahim Saraçoğlu Saç GÜrleştiren Kür Tarifi

Merhaba sevgili okurlarım. Saçlarımız ilk bakıldığı zaman yüzümüzde dikkati çeken unsurların başında gelir. Böyle olunca fazlası ile özen gösteririz. Bayanlar fön ve maşa, erkekler jole ve fön çektirmekle en çok yıpranan saçlarımız oluyor. Saçların soluk olmasının nedenleri; kirli hava, saçların sık sık boyanması, eksik vitamin alımı ve yetersiz beslenme neden olabilmektedir. Saç dökülmelerinin pek çok nedeni vardır. Kimi saç dökülmesinden dolayı kimi de seyrek saçlı ve ince saçlı olmasından dolayı saçların daha az olmasına neden olur.

Saç dökülmesi stresten kansızlığa kadar nedenleri olabilmektedir. Saç dökülmelerini ve seyrek saçlı olanlar için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan saçları gürleştiren tarifini paylaşacağım.

Saraçoğlu’ndan saçları gürleştiren kür tarifi:

Malzemeler:

1 yemek kaşığı lavanta
2-3 su bardağı su
Hazırlanışı:

Suyu bir kap içine koyun ve kaynatın. Kaynayan suyun içine lavantayı atın. 5-6 dakika kadar kısık ateşte kaynamaya bırakın ve kaynadıktan sonra altını kapatın. Saçlarınız kirli ise ilk önce saçlarınızı yıkayın ve lavanta kürünü öyle uygulayın. Saçlarınız temiz ise direk şekilde kürü uygulayabilirsiniz. Bu kürü uygulayanların olumlu dönüşleri olmuştur.

Piyasa da saçları gürleştirici şampuanlar ve serumlarda bulunur. Ayrıca saç gürleştirmek için en etkili olanlar ise, doğal yollardan saç bakım ürünleri ve kürlerdir.

Bir bir veya daha fazla kişi, saç ve şunu diyen bir yazı '1. GÜN 7. GÜN Detaylar Hikayemizde Sadece Bir Haftada Gür Saçlara Nasıl Kavuştum?' görseli olabilir

Sağlıklı günler dilerim..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.