Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Çamaşır Makinesine Beyaz Sirke Döktü – Nedenini Anlayınca Siz De Aynısını Deneyeceksiniz

11.05.2021
867
Çamaşır Makinesine Beyaz Sirke Döktü – Nedenini Anlayınca Siz De Aynısını Deneyeceksiniz

Çamaşır yıkamak kimi zaman sinir bozucu olabiliyor. Ancak yıkandıktan sonra çamaşırlarınızın kokusu bütün sinirinizi alıyor. Bazıları ise çamaşırları yanlış modda yıkadığından dolayı çamaşırlar mahvolabiliyor.

 

Çamaşır Makinesine Beyaz Sirke Döktü – Nedenini Anlayınca Siz De Aynısını Deneyeceksiniz 1

Keşke farklı konular üzerine binlerce kitap varken, çamaşırı doğru yıkamak üzerine bir ansiklopedi olsa diyor insan.Genelde herkes giysilerdeki etiketlerdeki tavsiyeye göre ayarlar çamaşır makinasının derecesini. Ancak kimi zaman önerilen derece yıkamanıza rağmen giysilerinizin eksiksiz olarak temizlenmediğini düşünürsünüz.

Eğer siz de bu tür bir sorun yaşamaktaysanız eski fakat etkili bir yöntemle sorununuzu çözebilirsiniz. Öğreneceğiniz yöntemle bundan sonra giysileriniz hem güzel yıkanacak hem de parlayacak. İşin sırrı beyaz sirke. Kıyafetleriniz üstünde inanılmaz etkisi var.

 

1- Kalıcı lekeleri çıkartır: Lekesi çıkmayan kıyafetinizi önce soğuk suda elinizle yıkayın. Daha sonra lekenin üzerine beyaz sirke dökün. Bundan sonra ise kıyafetinizi normal şekilde çamaşır makinesinde yıkayın. Sonucu görünce şaşıracaksınız.

2- Koku giderir: Eğer giysilerinizden sigara ya da istenmeyen kokular çıkmıyorsa, yumuşatıcı kısmına beyaz sirke dökün. Kıyafetinizde koku kalmayacak.

3- Kıyafetlerinizi ilk haline döndürür: Bazı giysiler, materyalleri sebebiyle çabuk eskirler. Yine yumuşatıcı kısmına beyaz sirke dökerek giysilerinizi ilk aldığınız hale döndürebilirsiniz.

 

Çamaşır Makinesine Beyaz Sirke Döktü – Nedenini Anlayınca Siz De Aynısını Deneyeceksiniz 3

4- Evcil hayvanların tüylerini çıkartır: Bazen çamaşırlarımızı yıkadığımız halde evde kedi ya da köpek besliyorsak onların tüylerinin hala giysilerimizde kaldığını görürüz. Bunun için de yine beyaz sirke kullanabilirsiniz.

5- Koltukaltı lekelerini çıkartır: Bazen yanlış deodorant seçimi sebebiyle koltuk altımızda beyaz lekeler kalabilir. Yumuşatıcı kısmına beyaz sirke dökün ve sonucu kendi gözlerinizle görün.

6- Deterjan kalıntılarını çıkartır: Bazen çamaşırlarımızı yıkadıktan sonra çamaşırların üzerinde deterjan izi kalır. Bunun için yumuşatıcı kısmına yarım su bardağı beyaz sirke dökün ve giysilerinizin deterjan kalıntılarından arındığını kendi gözlerinizle görün.

7- Çamaşır makinesini temizler: Bazen arzu ettiğiniz kadar mükemmel ve hatasız şekilde giysilerinizi yıkayın yine de giysilerinizde tuhaf bir koku kalır. Bunun sebebi ise çamaşır makinenizin kirli olmasıdır. Bunun içinde yine beyaz sirke kullanabilirsiniz.Umarız ki beyaz sirkenin yarattığı mucizelerden sizler de faydalanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.