Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

B17 Vitamininin Kanser Üzerindeki Etkileri

B17 Vitamininin Kanser Üzerindeki Etkileri

Kanser hastalığı değişen teknoloji ve endüstri ile beraber vakalar da yükseliş göstermketedir. Genel yaşam, beslenme, stres en başlı kanser sebepleri olarak gözükmektedir. Kanseri engellemek için e büyük etkenlerden biri beslenme olarak gözükmektedir. Beslenmemizi kanser olduktan sonra değil kanser olmadan önce dikkat etmeliyiz. Öyle ki herkes bir potansiyel kanser hastası olabilir. Bu yüzden daima dikkat etmek son derece önemlidir.

Bazı ülkelerde de kanser oranları çok daha düşük seviyededir. Bunun nedeni olarak doğal beslenme olarak görülmektedir. Yazımızda B17 vitaminin bazı etkilerini göstereceğiz. B17 vitamini antioksidan üretiminde görevli bir maddedir. Aktif maddesi cyanide olarak geçmektedir. Kayısı çekirdeği, bademin içinde ciddi oranda bulunur. 1700 lü yılların sonlarında bu kuruyemişler Avrupa’da kanseri engelleme etkisi ile beraber kullanılmıştır. ABD FDA kurumu B17 vitamininin kanser üstündeki etkilerini doğrulamıştır.

Hem ucuz hem de lezzetli olan bu gıdaları tüketmenizi öneri ediyorum. B17 vitamini genel itibari ile meyve çekirdeklerinde yer almaktadır.

Özellikle meyve çekirdekleri, kayısı, elma, kiraz, şeftali, armut, erik ve kabak çekirdeği, ketentohumu. Böğürtlen, yabanmersini gibi orman meyveleri, üzüm, kızılcık, ahududu, ayva, siyah fasulye, börülce, nohut, bezelye gibi tohumlar, acıbadem, kaju, okaliptus yaprağı, ıspanak, tere, pancar, bambu yaprağı çok miktarda B17 vitamini içerir.

Kanserden Korunmak İçin
– Doğal gıdalarla beslenin. İşlenmiş gıdalardan uzak durun.

– Moralinizi daima yüksek tutun.

– Koruyucu nitrit ve nitrat bileşikleri içeren gıdalardan kaçının.

– Aşırı et yemeyin.

– Eti pişirirken ateşle direk olarak temas ettirmeyin (mangal vb.).

– Bol sebze yiyin.

– Haftada 3 kez bitkisel tahıl ve tohum (mercimek, fasulye, nohut, börülce) tüketin.

– Her öğünde bir tabak salata bitirin.

– Günde en az 2 litre su için.

Bir şunu diyen bir yazı 'HislerAynasi.net KANSER DİYE BİR HASTALIK YOKTUR.. B17 VİTAMİN EKSİKLİĞİ VARDIR YUKARI KAYDIRIN' görseli olabilir
– Ve en son olarak da hergün 10-15 çekirdek, bir avuç orman meyvesi tüketin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.