Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Açıklandı aşı olana para ödenecek

Açıklandı aşı olana para ödenecek

Aşı olana para ödenecek. Resmen duyurdular.. Sırbistan’da Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuciç, aşı olanlara ücret ödeneceğini belirtti. Cumhurbaşkanı Vuciç, “Aşıyı 31 Mayıs’a kadar olan herkes 3 000 dinar (250 TL) alacak” dedi…

7 milyonluk nüfusunun 1,3 milyonuna iki doz aşı uygulayan, sonrasındada aşılama oranının ilerlemediği Sırbistan’da Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuciç, aşı olanlara ücret ödeneceğini belirtti. Cumhurbaşkanı Vuciç, “Aşıyı 31 Mayıs’a kadar olan herkes 3 000 dinar (yaklaşık 25 euro, 250 TL) alacak” dedi.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuciç, yapmış olduğu açıklamada Mayıs ayı sonundan önce covid-19 aşısı olan her vatandaşa, ödeme yapılacağını söyledi. Sırp televizyonu Pink’e yapmış olduğu açıklamada Vuciç, 31 Mayıs’a kadar aşı olanlara 3 000 dinar (yaklaşık 25 euro) yardım yapacaklarını söyledi.

Aşı olmak istemeyenlerin “bencilce ve sorumsuzca” davrandığı değerlendirmesinde bulunan Vucic, “Onlara yönelik ayrımcı önlemler alamayız. Sorumlu davranıp aşı yaptıranları ne şekilde ödüllendireceğimizi düşünüp böyle bir karara vardık” dedi.

AŞI UYGULAMALARI DURAKSADI

Bir şunu diyen bir yazı 'Flaş... Flas... RESMEN AȘI OLANA PARA ÖDENECEK Haberi Okumak için ekranı yukarı kaydırın' görseli olabilir

7 milyonluk nüfusun 1,3 milyonunun bütünüyle aşılandığını belirten Vuciç, aşılama çalışmalarının duraksamaya uğradığını belirtti. Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuciç, aşı olmayan kamu çalışanlarının virüse yakalandıkları takdirde ücretli izin alamayacaklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.