Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Vücutta Parazit Olduğunun Belirtileri Nelerdir?

Vücutta Parazit Olduğunun Belirtileri Nelerdir?

Genel olarak pek çok hastalığa neden olan bakteriler vücudumuzda her an mevcuttur Biz bunu pek bilmesek de aşırı çoğalma durumunda bazı belirtiler göstermektedir. Aynı şekilde bazı önemli rahatsızlıklara neden olan bu bakteriler yetersiz uyku ve stresle birlikte fırsatı değerlendirip hastalıklara sebebiyet verir. Peki vücudumuzda parazit olduğunu gösteren belirtiler nelerdir? İşte vücudumuza zarar veren sağlığımızla oynayan bakterilerin vücudumuzda olduğunu gösteren işaretler…

İçindekiler
Vücutta Parazit Olduğunun Belirtileri Nelerdir?
Vücutta ayrı bir çok parazit olmakla beraber beraber belirtileri de farklı tipte olabilir. Şimdi bunlara göz atalım:

Uyurken dişleri gıcırdatmak,
Açıklanamayan sebeplerle cilt tahrişleri, kızarıklık, kurdeşen, egzama ya da rosacea sorunu yaşamak,
Açıklanamayan kabızlık, ishal, gaz,
Uluslararası seyahat ederken ishalinizin olması,
Gıda zehirlenmesi geçmişiniz var ve hala sindirim problemleri yaşamaktaysanız,
Uykuya dalmakta güçlük çekiyorsunuz ve gece boyunca sık sık uyanıyorsanız,
Kaslarda ve eklemlerde ağrı,
Yorgunluk, depresyon ya da bitkinlik probleminiz var ise
Yemeklerden sonra asla kendinizi tok hissetmiyorsanız
Demir eksikliği anemisi yaşamaktaysanız bağırsaklarınızda parazit vardır.
Bu gibi belirtiler eğer sizlerde de var ise şüphe edilebilmektedir. Bunun için de yapılması gerekli olan öncelikle doktora danışıp test etmektedir. Erken teşhis herhangi bir rahatsızlığa yakalanmadan ya da rahatsızlık ilerlemeden çözüme ulaşmayı sağlayacaktır.

Parazitleri Temizleyen Gıdalar Nelerdir?

1 : Sarımsak
Sarımsak; virüs,mantar,bakteri,parazit, kanser gibi pek çok zararlılara karşı etkili gıdalardan birisidir.Ağır metalleri vücuttan temizleyen ve hemde sivrisinek, kene gibi bakterilere karşı et caydırıcı otlar arasındadır.

2. Kekik
Kekik, bağışıklık sistemin hormonlarının üretildiği bez olan timusu uyaran en etkili otlardan birisidir.Bağışıklık sistemimizin kabiliyetini artırmak için vücudumuzun doğal savunmalarını uyarır.Aynı zamanda kekik yağı pek çok parazitin büyümesini ortadan kaldırır ve bağırsak yolunda öldürür.

İlgilini çekebilir Turunçgillerin insan sağlığına yararları
3: Yaban Mersini
Yaban mersini bağırsaktaki zararlı mikroorganizmaları yok etmek için tüketebileceğiniz etkili gıdalardan birisidir.Özellikle bağırsak solucanları için kuvvetli bir etkiye sahiptir.Aynı zamanda bağırsak enfeksiyonları için kullanımı önerilen gıdalar arasındadır.

4: Biber
Özellikle acı biber bakterilerin atılmasında büyük rol oynamaktadır. Bu yüzden yemeklerde acıyı eksik etmeyin, tüketebildiğiniz kadar acı tüketin. Aynı zamanda da zayıflamanızda yardımı olacaktır.

Bir şunu diyen bir yazı '00 0 Sağlık aberleri Vücudunuzda Parazit Olduğunu Gösteren 10 Önemli Belirti! YUKARI KAYDIRIN' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.