Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Tam bitti derken

09.05.2021
5.482
Tam bitti derken

Tam bitti derken

Tam kapanma süreci ile alakalı açıklamalar yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bayrama yaklaşıyoruz.

Tam bitti derken 1

Milletimizden bir fedakarlık daha bekliyoruz. Çok büyük fedakarlık yaptıklarını biliyoruz, önce sabır sonra bayram” dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kars’ta düzenlenen güvenlik toplantısına katıldı. Tam kapanma süreci ile alakalı açıklamalar yapan Bakan Soylu, şunları söyledi: “Geçen hafta Cuma gününden itibaren hep beraber tam kapandık. Önemli bir sürece başladık, hepimiz biliyoruz ki bir kısıtlama yaptık.

Başladığımızda sayı 63 000 idi. Tüm denetim mekanizmalarımız sahada. Amacımız vakaların artmaması. Bugün geldiğimiz nokta 18 000 dolayında. Bu sahada da görülüyor.”

Tam bitti derken 3

İşte Soylu’nun konuşmasından satır başları şöyle: “Mutasyonun sevk ettiği ivme tedirgin etmişti. Tüm noktalarda denetimler devam ediyor. 21 milyon büyüğümüze vefa destek sosyal gruplarımızla ulaşılmaktadır. Özellikle kamu düzeni ve güvenliği ile bir sorunumuz yoktur. Üretim ve tedarik sürecinde bir eksiklik söz konusu değildir. 10 000 000 kişi izin alıp çalışmalarını sürdürmektedir.

“MİLLETİMİZDEN BİR FEDAKARLIK DAHA BEKLİYORUZ” Bayrama yaklaşıyoruz. Milletimizden bir fedakarlık daha bekliyoruz. Bu hastalık temasla bulaşıyor. Hep beraber tedbirlere uymalıyız. Aksi takdirde bayramlaşmada tedbirlere uymazsak, fedakarlığımız boşa gider. Çok büyük fedakarlık yaptıklarını biliyoruz, önce sabır sonra bayram.

Tam bitti derken 5

ÖZEL DURUMLARA İZİN VERİLİYOR Hastalık ve cenaze durumunda izin veriyoruz. Bunun dışında ‘memlekete gideyim’ şeklindeki yaklaşımlar virüsü yayacaktır. 63 000den 18 000e düştü inanıyorum ki daha da düşecek.

“BİRAZ DAHA DİŞİNİZİ SIKIN” Tam kapanmada toplam 7 günümüz daha var, dişinizi biraz daha sıkın çocuklarımız ve yarınlarımız için. Dün pazarlar vardı yaklaşık 3 000 500 yerde açıldı. Pazarcı esnafımız da uydu.”

Yorumlar
  1. Erkan serkan dedi ki:

    İyi yaptınız bakanım keşke bunlar daha önce yapılsa idi