Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saraçoğlu Sarımsak Limon Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır

09.05.2021
224
Saraçoğlu Sarımsak Limon Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır

Kalp damarlarını açmak dolaşımı güçlendirmek için Saraçoğlu sarımsak, maydanoz, limon kürü nasıl yapılır yararları nelerdir? Sorusuna bu makalemizde cevap bulacağınızı düşünüyorum.

Sarımsağın, çiğ halde ya da yağının, mikroorganizmalar üzerine antibiyotik etkiye sahibi olduğu, antiviral, antifungal, antiprotozoon, antiparazitik ve antibakteriyal fonksiyonları üstünde durulmaktadır. Bunun beraberinde antiseptik işlevi, grip, nezle, ses kısıklığı, astım rahatsızlıklarına, bademcik, romatizma ve eklem enfeksiyonlarına, öksürük ve bronşite iyi geldiği ön plana çıkarılmaktadır. Terletici etkisi sebebiyle ateş düşürülmesine yardımcı olur.

Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirici ve hücre koruyucu etkisini destekler bazı bilimsel bulgular mevcuttur. Bu etkinin HIV virüsü ve menenjit ile mücadeleye yansıtıldığı tecrübeler gerçekleştirilmiştir. Ayrıca kardiyovasküler sistemi güçlendirmesi, bunun da serum kolesterol seviyeleri ve trigliserit oranları üstünde etkisi söz konusudur. Trombositlerin damar içinde pıhtılaşmasını engelleyici etkisiyle, damar tıkanıklıklarından kaynaklanan rahatsızlıklara karşı rol oynar. Sarımsak ayrıca tansiyonu ve kan şekerini de dengeleyicidir.

Sarımsağın tansiyon’u düşürdüğü gösterilmiştir fakat yüksek tansiyon hastalarına yararı hakkında henüz yeterli kanıt yoktur.

SARAÇOĞLU SARIMSAK LİMON MAYDANOZ KÜRÜ NASIL YAPILIR
Kuru kabukları soyulmuş iri bir adet diş sarımsak. Sarımsağın kahverengileşmemiş olması ve yumuşamamış olmasına özen gösterilmelidir..
On-oniki adet taze yeşil maydanoz (saplarıyla birlikte). Maydanozun yapraklarının sararmamış olmasına özen gösterilmelidir.. Yaprakları sararmış maydanoz kullanılmamalıdır.
İki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
Yarım bardak klorsuz su
Bu malzemelerin hazırlanması için mutfak robotu ya da blendır (mikser) kullanılır.
Maydanozlar el yardımı ile kopartılarak robota atılır. Üzerine iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ilave edilir.
İri tek bir diş sarımsak bıçakla doğranıp ilave edilir. Yarım bardak klorsuz su ilave edildikten sonra robot ya da blendır çalıştırılır.
Yaklaşık bir – bir buçuk dakika çalıştırıldıktan sonra karşımın tamamı kahvaltıdan en az yirmi dakika önce aç karnına içilir. Kahvaltıya kadar ihtiyaç hissedilirse yalnızca su içilebilir.
İlgilini çekebilir Zencefil Çayının Faydaları Nelerdir?
Saraçoğlu sarımsak limon maydanoz kürü uygulaması nasıl?
İlk üç gün sarımsaklı, ikinci üç gün sarımsaksız, üçüncü üç günse tekrar sarımsaklı olarak uygulanır. Toplam dokuz gün uyguladıktan sonra 3 gün ara verilir. Üç gün aranın ardından aynı şekilde dokuz gün uygulanır ve kür sonlandırılır.

3 gün (sarımsak + maydanoz + limon + su)
3 gün (sarımsak + maydanoz + limon + su)
3 gün ara verilir, tekrar
3 gün (sarımsak + maydanoz + limon + su)
3 gün (maydanoz + limon + su)
3 gün (sarımsak + maydanoz + limon + su)
biçiminde uygulayarak kür sonlandırılır.

Önemli Uyarı

Düşük tansiyonluysanız bu kürün kan basıncını (tansiyonu) bir miktar düşürebileceğini göz ardı etmeyiniz.

Saraçoğlu kür için dikkat

Yukarıda önermiş olduğum bu kürü senede bir-iki kez uygulamakla, kalp damarlarının içten yağ bağlamasına, kalp damarlarında plak oluşumuna ya da kalbi besleyen damarların daralmasına ya da tıkanmasına karşı önleyici ve koruyucu kür uygulanmış olunur. Aynı zamanda bu kür sayesinde kalp dolaşımı da güçlendirilmiş olur.

Unutmayın ki hekiminizin verdiği ilaçları daima kullanınız. Kürler yardımcı takviye olarak sizlere fayda sağlamaktadır. Hekiminizden muhakkak görüş alın.

Bir şunu diyen bir yazı 'KANSERLİ HÜCRELERİ ÖLDÜREN EN BAŞARILI BESİN ŠEÇİLDİ Detaylar Hikayemizde' görseli olabilir

Sarımsağın yan etkileri nelerdir
Sarımsağın aşırı tüketiminin bazı yan etkileri olabilir. Sarımsağın yapısında yüksek oranda kükürt bileşikleri bulunması bir takım alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Ayrıca, aşırı miktarlarda çiğ sarımsak tüketimi, sindirim sırasında bağırsak gazlarına ve bağırsak mukozasındaki normal floranın zarar görmesine de neden olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.