Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu kadınlarda kist ve miyoma karşı kür tarifi

08.05.2021
2.241
Saracoglu kadınlarda kist ve miyoma karşı kür tarifi

Son zamanlarda ülkemizde kadın hastalıkları oranı oldukça yükselmiş durumdadır. Beslenme bozuklukları, stres, çevre kirliliği, radyasyon ve işlenmiş gıdalardan dolayı kadın hastalıkları oldukça artmış durumdadır. Bunun en önemli örneği kadınlarda kist ve miyomların artmasıdır. Bu kistler ve miyomlar genel olarak kadınlarda rahimde oluşmaktadır. Yazımızda konuyla ilgili bilgiler vereceğiz.

Rahimde Kist Oluşma Sebepleri Nelerdir?
Kistler içi hava ya da su dolu kabarcık olarak tanımlanır. İlk etapta zararlı olmasa da boyutu arttıkça tehlikeli hale gelebilir. Genetik nedenlerle oluşma ihtimali olmakla beraber;

Sağlıksız beslenme
Aşırı şekerli, unlu gıdaları tüketimi
Enzim bozuklukarı
Stres
gibi bazı önemli sebepleri mevcuttur. Bu kistler vücudun herhangi bir organında oluşabilir.

Kistin Belirtileri Nelerdir?
Belirtiler kistin oluştuğu yere göre farklı belirti gösterir. Örneğin rahim bölgesindeki kist adet bozuklukları gibi belirtisi vardır. Karaciğerdeki ise kandaki şeker bozukluğu, hormona bozukluklar gibi belirtileri vardır. Bazı durumlarda kistler fiziksel olarak şişkinlik olarak gözükür. Genel olarak ağrı, şişme gibi belirtiler uzun süre devam ediyorsa muhakkak doktora danışmanızı öneriyoruz.

Bir şunu diyen bir yazı 'KADINLARDA TÜMÖR VE KİSTLERİ KÜÇÜLTEN MUCİZE DOĞAL YÖNTEM N' görseli olabilir

Saracoglu Kist ve Miyomlara Karşı Kür Tarifi
Bu kürde 2 doğal gıdayı kullanacağız. Aktarda bulabileceğiniz kara koruğu otu ve organik kestane balı kullanacağız. İnce doğradığınız 300 gram kadar kara koruğuna 1-2 kaşık bal katın ve 1-iki gün buzdolabında beklettikten sonra sabah uyandığınızda 1 kaşık yutun. 2 saat boyunca su haricinde bir şey tüketmeyin. Güçlü antioksidan etkisi ile kist ve miyomların oluşumunu engellemeye yardım edecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.