Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kadınlarda kalp krizi nasıl belirtilerle ortaya çıkar?

07.05.2021
2.524
Kadınlarda kalp krizi nasıl belirtilerle ortaya çıkar?

Uzmanlara göre erkeklerde kalp krizi aniden gelişiyor ve pek fazla belirti vermiyor. Ancak durum kadınlarda biraz daha farklı… Kadınlarda kalp krizi belirtileri daha belirgin şekilde belirtiler veriyor ve semptomları belli aralıklarla görülebiliyor.

 

 

İŞTE KADINLARDA GÖRÜLEN YAYGIN KALP KRİZİ İŞARETLERİ..
Olağandışı yorgunluklar

Gün içerisinde bedeninizi yoracak hareketler yapmadığınız halde birden bire gelen yorgunluklar ve kendinizi aniden ağırlaşmış hissetmek kadınlarda kalp krizinin önemli belirtilerinden birisidir.

 

 

Kadınlarda kalp krizi nasıl belirtilerle ortaya çıkar? 1

TERLEME VE NEFES DARLIĞI
Terleme ve nefes darlığı belirtilerini gribin bir semptomu olarak düşünebilirsiniz. Ancak bu semptomlarla sık sık karşılaşıyorsanız özellikle de spor sonrası gelişiyorsa bi an önce mutlaka bir hekime başvurmanız gerekir.

Göğüs dışındaki bölgeler de oluşan ağrılar

Sorunun bulunduğu bölgede daima ağrı görülmeyebilir. Çene ağrısı, sırt ağrısı veya her iki koltaki ağrı erken kalp krizi uyarısı olabilir.

Bulantı ya da Kusma

 

 

Özellikle kadınlarda kalp krizi belirtilerinin en önemlisi aniden gelişen bulantı ve kusma eylemidir.

Peki kalp krizi geçirme riskini en aza düşürmek için neler yapmak gerekir?

Kadınlarda kalp krizi nasıl belirtilerle ortaya çıkar? 3

Şekeri kesin
Çok fazla şeker, Vücudunuz üstünde çok çeşitli olumsuz etkilere sahiptir ve bunlardan biri iyi kolesterolü düşürdüğü ve trigliseritleri arttırdığıdır. Bu kalp krizi riskinizi arttırır.

Egzersiz
Egzersizi yorucu günlük aktivitelerle karıştırmayın. Günlük yorucu aktiviteler kalp krizi riskinizi arttırır. Düzenli egzersiz yapan kadınlarda yapmayan kadınlara kıyasla kalp krizi riski %50 daha azdır.

 

 

Sarımsak tüketin
Yemeklerinize ve yeşil salatalarınıza her fırsatta sarımsak ekleyin. Sarımsak, kan basıncını düşürmeye yardımcı olur. Güçlü antioksidan içerdiği için atardamarla bakteri oluşumunun önüne geçecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.