Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Üzüm Çekirdeğinin Faydalarına İnanamayacaksınız..

05.05.2021
1.056
Üzüm Çekirdeğinin Faydalarına İnanamayacaksınız..

GERÇEK BİR ŞİFA KAYNAĞI ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ KAN DAMARLARINI KORUYOR, ONLARCA HASTALIĞA DOĞAL TEDAVİ SAĞLIYOR.
Üzüm M.Ö 5000 senelerinde keşfedilen ve bu güne kadar pek çok şifasından faydalanılan bir meyvedir. Kabuğundan çekirdeğine kadar her zerresi insan sağlığı açıcısından çok faydalıdır. Fransa’da Üzüm Çekirdeği Kullanımı: 1947 yıllında Fransa’da çekirdeğinin yararları keşfedilmiş hatta Avrupa’da pek çok ülkede ilaç olarak satılmaya başlamıştır. Fransa damarların tıkanmasında önemli etkisi olan doymuş yağ oranı yüksek olan besinlerin en fazla tüketildiği ülkelerden bir tanesidir.

 

 

 

Buna rağmen kalp ve damar hastalıklarının en az görüldüğü ülkelerdendir. Bunun nedeni ise yapılan araştırmalarda üzüm ve üzüm çekirdeğini en fazla tüketen ülke yine Fransa’dır. 1950 senesinde üzüm çekirdeği öncelikle damar koruyucu ilaç olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Üzümün Çekirdeği Damarları Güçlendiriyor: Uzmanların araştırmalarına göre üzüm çekirdeğinin en önemli yararı kan damarlarını güçlendirmesidir. Damarlar insan bedenini ayakta tutan en önemli mekanizmalardır. Ne kadar daha sağlıklı olurlar ise hastalıklara karşı direnç o kadar artacaktır. Kalp ve damar sağlığı bakımından önemlidir.

 

 

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİNİN FAYDALARI
Kan damarlarını onarır ve güçlendirir. Güçlü antioksidan kaynağı olması nedeniyle damarlarda yağ birikmesini önler. Kolesterolün damarlarda birikmesini önler. Bağırsak metabolizmasını hızlı çalıştırır. Tıkanmış bağırsağı açar. Yağların erimesinde kolaylık sağlar. Cilt için çok faydalıdır. Cildi temizler ve tazelik kazandırır.

Alerji ve kireçlenmelere karşı şifalıdır. Kireçlenmeye karşı ayrıca İbrahim Saraçoğlu Çınar Yaprağı Kireçlenme Kürü başlıklı makaleyi inceleyin. Vücutta iltihap oluşmasını önler. Özellikle romatizma ve mafsal iltihaplanmaları engeller. Yüksek tansiyonu düşürür. Taş ve kum düşürmede yardımcıdır. Varise karşı tedavi edici ve önleyicidir. Damarları kuvvetlendiren üzüm çekirdeği en ince kılcal damarlara kadar etkilidir. Kılcal damarların çatlamasını önler. Göz sağlığı için faydalıdır. Görmeyi iyileştirir. Vücutta ki ödemin atılmasında yardımcıdır. Hamile hanımların sık olarak yaşadığı ödem problemine şifa sağlar. Kanı sulandırma da önemli bir etkiye sahiptir.

 

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİNİ KİMLER TÜKETMELİ
YANİ HANGİ HASTALIKLARA RAHATSIZLIKLARA KARŞI ÖNERİLİYOR?
İyi Geldiği Hastalıklar: Eğer diş eti kanamanız varsa, sabahları uyandığınızda bacaklarınızda ödem hissediyor, güne yorgun başlıyorsanız, cilt kırışıklıklarınız git gide artış gösteriyorsa, kalp ile alakalı sorununuz var ise, görme ile alakalı bir problem yaşamaktaysanız, cildiniz cansız ve solgun ise, cinsel olarak kendiniz yeterli hissetmiyorsanız, yüksek tansiyon ve şeker sorununuz var ise, varis ve hemoroit gibi şikayetleriniz varsa, vücudunuz kanamaya ve morarmaya eğimli ise ve kan damarlarınızın yardımınıza ihtiyacı olduğu gerçeğini hissediyorsanız günde 150-300 miligram üzüm çekirdeği tüketmelisiniz.

 

 

Unutmayın tüm bu rahatsızlıkların nedeni damarların daha sağlıklı olmamasından kaynaklanıyor. Damarlar vücudu hastalıklara karşı koruyan en önemli mekanizmalardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.