Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

7 MAYISTAN İTİBAREN İZİN VERİLMEYECEK

7 MAYISTAN İTİBAREN İZİN VERİLMEYECEK

81 İl Valiliğine Market Tedbirleri Genelgesi Gönderildi. Genelgede, sokağa çıkma kısıtlaması sırasında marketlerde meydana gelebilecek yoğunlukların önüne geçmek amacı ile ilgili Bakanlıklar, kamu kurumları, meslek odaları ve sektör temsilcileri ile yapılan görüşmeler neticesinde alınan tedbirler şu biçimde:

7 MAYISTAN İTİBAREN İZİN VERİLMEYECEK 1

7 MAYISTAN İTİBAREN İZİN VERİLMEYECEK 3

Tam kapanma genelgesinde zincir marketler pazar günü kapalı olacak
Esnaf Derneği Başkanı Ali İhsan Özdemir, Kütahya’daki zincir marketlerde gıda haricindeki tüm ürünlerin satışının valilik kararı ile yasak edildiğini kaydetti.Kütahya’daki zincir marketlerde gıda haricindeki tüm ürünlerin satışının valilik kararı ile yasaklandığı açıklandı. Kararı Esnaf Derneği Başkanı Ali İhsan Özdemir açıkladı.

Marketlere Yeni Yasak

Karara uyulmasını isteyen Başkan Özdemir, “Tam kapanma genelgesinde zincir marketler gıda dışında başka ürünlerin satışı yasak olduğu bildirilmesine rağmen hiçbir marketin genelgeye uymadığı görülmektedir.

Gıda haricinde her çeşit tüketim maddelerinin satıldığı bu marketler zaten rekabet gücü olmayan zor durumda olan esnaf kardeşlerimizi oldukça üzmektedir. Buradan yetkililere sesleniyorum. Lütfen gerekli denetimlerin yapılarak genelgeye uymayan bu marketlere yasal işlem yapılsın” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.