Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Turşu Suyunun Daha Önce Duymadığınız 13 Kullanım Alanı

03.05.2021
1.250
Turşu Suyunun Daha Önce Duymadığınız 13 Kullanım Alanı

Muhtemelen herkezin evinde turşu vardır. Peki turşuları yedikten sonra kavanozda kalan turşu suyunun pek çok şeye yaradığını biliyor muydunuz? Kendileri turşu kuranlar turşuları bitirdikten sonra turşu suyunu dökerler. Yazıyı okuduktan ve turşu suyunun kullanım alanlarını öğrendikten sonra turşu suyunu dökmekten vazgeçeceksiniz. Aşağıdakiler yalnızca tuz kullanılacak olan turşularda işe yarar. Tatlı turşularda ise işe yaramaz.

 

 

1- MİDE BULANTISINI GEÇİRİR

Turşu Suyunun Daha Önce Duymadığınız 13 Kullanım Alanı 1
Turşu suyunda yer alan sirkedeki asit mide bulantınızı geçirir ve çok daha iyi hissetmenizi sağlar.

2- SİVRİSİNEK ISIRIKLARINA İYİ GELİR:

Turşu Suyunun Daha Önce Duymadığınız 13 Kullanım Alanı 3

Sivrisineklerin ısırdıkları bölgeleri kaşımadan edemiyor musunuz? Turşu suyuna pamuğu bandırın ve bölgeye uygulayın. Kaşıntılarınızın geçtiğini göreceksiniz. Kaşıntınız geçtikten sonra bölgeye nemlendirici sürmeyi unutmayın. Aksi halde bölge kuruyabilir.

3- SOLAN BİTKİLERİ CANLANDIRIR:

Turşu Suyunun Daha Önce Duymadığınız 13 Kullanım Alanı 5


Balkonunuzda, evinizde ya da bahçenizde solmaya yüz tutmuş bitkileriniz var mı? Hemen turşu suyuyla sulayın. Turşu suyunda yer alan potasyum bitkiler için çok değerli. Ayrıca turşu suyundaki asit, toprağın PH değerini arttırır ve bitkiniz hayata dönmesini sağlar.

4- KAS TUTULMASINI GEÇİRİR:

Turşu Suyunun Daha Önce Duymadığınız 13 Kullanım Alanı 7

Turşu suyu kas tutulmasına da iyi geliyor. Turşu suyunda yüksek oranda sodyum ve potasyum bulunmaktadır. Yapılan incelemelerde insanların neden kramp geçirdiği eksiksiz olarak kestirilemese de elektrolitlerin eksikliğinden kaynaklandığından şüpheleniliyor. Bu sebeple spor yapmadan hemen önce bir ya da iki bardak turşu suyu içmeniz önerilir.

5- AKŞAMDAN KALMIŞLIĞI GEÇİRİR:
Akşamdan kalmışlık birinin başına gelebilecek en kötü şeylerdendir. Eğer bir evvelki gün içkiyi fazla kaçırıp sabah hiç de iyi uyanmadıysanız, hemen turşu suyu için. Mucizeler yarattığı söyleniyor.

6- BAKIRLARI PARLATIR:

Turşu Suyunun Daha Önce Duymadığınız 13 Kullanım Alanı 9
Hemen hemen herkezin evinde bakırdan yapılma eşyalar vardır. Bakırdan yapılan eşyalar sık sık ilgilenilmediğinde yeşil renge sahip olurlar. Turşu suyuna pamuk bandırın ve bakır eşyanızı cilalayın. Yeni haline siz bile inanamayacaksınız!

7- YİYECEKLERİN ÖMRÜNÜ UZATIR:
Evinizde belli süre içinde tüketmenizin imkânsız olduğu sebzeler var mı? Turşu suyunda bekletirseniz ömrünü 1 hafta uzatmış olursunuz. Bir de tadının çok daha iyi olduğunu göreceksiniz!

 

 

8- KOKTEYLLERE TAT VERİR:

Turşu Suyunun Daha Önce Duymadığınız 13 Kullanım Alanı 11
Misafirlerinize turşu suyu ikram etmek biraz tuhaf kaçacaktır. Bir ‘shot’ bardağı votkayla iki ‘shot’ bardağı turşu suyunu karıştırın ve iyice çalkalayın. Daha sonra karşımı kokteyl bardağına dökün. Kokteylimiz hazır!

9- MİDE EKŞİMESİNE İYİ GELİR:
Bal ile turşu suyunu karıştırıp için. Mide ekşimesine iyi geldiğini göreceksiniz.

10- YABANİ OTLARI ÖLDÜRÜR:

Turşu Suyunun Daha Önce Duymadığınız 13 Kullanım Alanı 13
Turşu suyu, yabani otları öldürmekte bir numaradır. İstenmeyen otların üzerine turşu suyu dökün. Bir süre sonra kaybolduklarını ve bir daha çıkmayacaklarını görürsünüz.

11- SALATAYA TAT VERİR:
Sirkenin yanında salataya ekleyeceğiniz turşu suyu ve yoğurt, salatanızın tadını mükemmelleştirecektir. Bazıları turşu suyunu eti terbiye etmekte kullandıklarını ve harikalar yarattığını da ifade ediyorlar.

12- GÜNEŞ YANIKLARINI GEÇİRİR:
Turşu suyuna pamuk bandırıp güneş yanığının olduğu bölgeye uygulayın. Turşu suyunda yer alan sirke yanıklık hissini azaltır.

13- FARENJİTİ GEÇİRİR:

Turşu Suyunun Daha Önce Duymadığınız 13 Kullanım Alanı 15
Farenjiti geçirmenin en hızlı ve etkili yöntemi bir bardak turşu suyu içmektir. Turşu suyunun içinde yer alan sirke en az öksürüp şurupları kadar etkilidir. Üstelik bütünüyle doğaldır!Turşu suyunun bu kadar faydalı olduğunu ben de bilmiyordum. Yıllardır turşu suyunu lavaboya döktüğüme inanamıyorum!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.