Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bel fıtığı belirtileri ve ağrılarına karşı doğal kür tarifi

03.05.2021
4.465
Bel fıtığı belirtileri ve ağrılarına karşı doğal kür tarifi

Bel fıtığı genel itibari ile ilerleyen yaşlarda meydana gelen bir kıkırdak problemleridır. İlerleyen yaşta olacağı gibi genç kişilerde de meydana gelebilir. Omurgalar arasında bir koruyucu olarak görev yapan yapının aşınması, taşması gibi durumlardan dolayı ağrılar meydana gelmektedir.

Bir şunu diyen bir yazı 'BEL FITIĞINDAN KURTARAN BİTKİSEL KÜR Bel Fiıtığı Sinir sıkışması Omurga Tedaviyi uygulayan insanların %95'i oldukça memnun...' görseli olabilir
Bel Fıtığı Sebepleri Nelerdir?
Aşırı kilogram
Ağır yük kaldırma
Ani kaldırma hareketleri
Hareketsizlik
Genel yaşlanma belirtileri
Bel Fıtığının Belirtileri Nelerdir?
Ayak kısımlarında karıncalanma hissi ve uyuşma
Kasların güçsüzleşmesi
Genel vücut aktivitelerinde yavaşlama
Belde acı çekme
Ayaklara ulaşan ağrılar
İdrar kaçırma problemleri
gibi maddeler bel fıtığının ilk belirtileri olarak gösterilebilir.

Bel Fıtığı Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
Genel olarak ilk evrelerde tedavisi biraz daha basittir. İlerlemeden müdahale edilmesi gerekir. Belirtileri taşımanız durumlarda sıcak ya da soğuk uygulama, egzersiz, masaj gibi bazı maddeler vardır. Bazı durumlarda da korse kullanımı öneri edilmektedir. Mutlaka doktora danışıp hareket etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bel Fıtığı Ağrıları ve Tedavisi İçin Kür Tarifi
Saracoglu hocamızdan bel fıtığı için bazı doğal kürler mevcut.

1: Kırkkilit Otu Kürü
1-2 tutam kırk kilit otunu taze suyun içerisine atın. Bu doğal karışımı 15- 20 dakika kadar kaynayın. Soğuduktan sonra boyundan bel kısmına doğru masaj yaparak uygulayabilirsiniz. 2 hafta kadar bu küre devam edin. Ağrılarınızın hafiflediğini hissedeceksiniz.

Aynı şekilde bu karışımı 2 hafta uyguladıktan sonra ardıç yağını da kullanabilirsiniz. Yine aynı şekilde boyun kısmında bel kısmına doğru masaj yaparak uygulayacağız.

Kürü genel itibari ile basit ağrılar için geçerlidir. İlerlemiş fıtık durumların bu kürün etkisi olmayabilir ya da az olabilir. Bu yüzden her koşulda da muhakkak doktora danışmanızı öneriyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.