Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Sivilceleri Yok Eden Mucizevi Karışım!

02.05.2021
341
Sivilceleri Yok Eden Mucizevi Karışım!

Sivilcelerden kurtulmak zor olabilir. Sivilcelerinizi her ne kadar sıkmak istesenizde bu yapabileceğiniz en kötü şey olacaktır. Akne tipinize göre, evde uygulayabileceğiniz en etkili tedavi yöntemlerini listeliyoruz.

 

 

BAL VE TARÇIN MASKESİ

Sivilceleri Yok Eden Mucizevi Karışım! 1
Bal sivilcelerden kurtulmada etkili bir maddedir. Bal doğal bir antibiyotiktir ve açık gözeneklerin içerisindeki kiri temizler. Bir yemek kaşığı balı yarım çay kaşığı tarçın ile karıştırın ve kuru cilde parmaklarınızla uygulayın. Dairesel hareketlerle cildinize masaj yapın. Daha sonra ılık suyla cildinizi yıkayın.

YUMURTA BEYAZI MASKESİ

Sivilceleri Yok Eden Mucizevi Karışım! 3

Yumurta beyazının cildi sıkılaştırıcı özelliği vardır. Ayrıca açık gözeneklerde biriken kiri de temizler. İki yumurtanın sarısını ayırın, beyazını yüzünüze uygulayın. 2 dakika kurumasını bekledikten sonra, ikinci katı yüzünüze sürün. 10-15 dakika daha kurumasını bekleyin daha sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

KİL MASKESİ

Sivilceleri Yok Eden Mucizevi Karışım! 5


Kil maskesi hem sivilce hem de siyah nokta sorunana en etkili çözümlerden birisidir. Aktarlarda toz halinde doğal kil bulabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı toz kili Bir çay kaşığı elma sirkesi ile krem kıvamına gelene kadar karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 5 dakika kadar cildinizde kurumasını bekledikten sonra ılık su ile kil maskesini cildinizden çıkarın.

YULAF EZMESİ VE YOĞURT MASKESİ

Sivilceleri Yok Eden Mucizevi Karışım! 7

Yoğurdun çindeki laktik asit ve yulaf ezmesinin cildi yumuşatıcı özelliği bu maskeyi etkili hale getiriyor. 3 yemek kaşığı yogurdu iki yemek kaşığı yulaf ezmesiyle karıştırın. Bu karışıma bir kaç damla limon suyu ve zeytinyağı ekleyin. Hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile temizleyin.

ZERDEÇAL VE NANE MASKESİ

Sivilceleri Yok Eden Mucizevi Karışım! 9
Kendinize nane çayı yapın ve soğumasını bekleyin. Nane çayından iki yemek kaşığı alın ve bir yemek kaşığı zerdeçalı nane çayına ekleyin. Bu karışımı cildinize uygulayın ve 10 dakika bekleyin. Daha sonra cildinizi ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.