Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Prof. Mehmet Ceyhan’dan uyarı !

02.05.2021
3.521
Prof. Mehmet Ceyhan’dan uyarı !

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enf-eksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Mehmet Ceyhan, tam kapanmayla ilgili uyarılarda bulundu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enf-eksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Mehmet Ceyhan CNN TÜRK’e konuk oldu. Ceyhan, tam kapanma öncesi yaşanan iller arası seyahat yoğunluğu nedeniyle tatil yörelerinde v-akaların artacağını söyledi.

Prof. Mehmet Ceyhan’dan uyarı ! 1

‘KAPANMA İŞE YARAMAZ’

Ceyhan,17 gün sonraki geri dönüşler için önemli uyarılarda bulundu. Ceyhan ”Dönüşler kademeli olmalı, yoksa kapanma bir işe yaramaz. Bir güne iki güne bunların dönüşlerini sığdırırsak kesin benzer tablolarla karşılaşacağız zaten. Yoksa aynı görüntülerle dediğim gibi boşuna 17 gün eve kapanmış oluruz başka bir şeye yaramaz” ifadelerini kullandı.

Prof. Mehmet Ceyhan’dan uyarı ! 3

‘KISITLAMALAR BİRDEN KALDIRILMAMASI GEREKİYOR’ Mehmet Ceyhan, 17 gün sonra kısıtlamaların birden bire kaldırılmaması gerektiğini belirtti. Ceyhan, ”Mesela martın başında yaptığımız gibi birden bire okulları açıp, esnafın iş yerlerini açıp hepsini birden 18’inde yaparsak eğer hiç şüpheniz olmasın daha büyük bir dördüncü dalga yaşayabiliriz çünkü a-şılama oranlarımız çok düşük henüz.” dedi.

Prof. Mehmet Ceyhan’dan uyarı ! 5

İSTANBUL İÇİN UMUTLU KONUŞTU

Ceyhan, tam kapanmanın sağlayacağı avantajlara da değindi. Toplu taşımadaki kalabalığın önleneceğini belirtti. İstanbul’da v-aka durumunu değerlendiren Ceyhan, ”Muhtemelen İstanbul’da daha ciddi bir v-aka azalması göreceğiz, çünkü kalabalık azalacak toplu taşıma araçları kullanılmayacak, iş yerlerinin önemli bir kısmı kapalı olacak.” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.