Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Limon Suyunun Tedavi Ettiği 13 Hastalık Nelerdir

02.05.2021
3.851
Limon Suyunun Tedavi Ettiği 13 Hastalık Nelerdir

Antioksidan, vitamin ve mineraller açısından bir hayli zengin olan limon suyu pek çok hastalık üstünde olumlu etkileri bulunur.Zayıflamayı ve sindirimi hızlandıran etkisi, vücutta enfeksiyonlar üstünde olumlu etkileri,diş etlerinin güçlendirmesi, vücutta indirgeyici ortam oluşturması gibi pek çok etkileri bulunur.Bu fonksiyonları ve daha pek çok yararlı etkileriyle hangi hastalık ve rahatsızlıklarda limon suyu içmeniz gerektiğine maddeler şeklinde göz atalım:

Limon Suyunun İyi Geldiği 13 Hastalık - Mahmure
Limon Suyunun Tedavi Ettiği 13 Hastalık Nelerdir?

1: Soğuk Algınlığı ve Grip
Limonda bulunan C vitamini, antioksidan yapısı ile genel enfeksiyonlara etkisiyle beraber özellikle kışın sık sık rastlanılan grip ve soğuk algınlığı üstünde olumlu etkileri bulunur.

2: Kalp ve Damar Sağlığı
Limonda bulunan besin maddeleri sayesinde damar içinde biriken yağların temizlemesinde olumlu etkileri vardır. Bu sayede kalp rahatsızlıklarının da önüne geçmiş olacaksınız.

3: Bağışıklık Sistemine Etkileri
Bağışıklık sistemi sağlığımız için en önemli olgulardan birisidir.Limonda bulunan vitaminler sayesinde zararlı mikroorganizmalara karşı dirençli olacak ve bağışıklık sisteminizi güçlendireceksiniz.

4: Gıda Zehirlenmeleri
Vücuttaki enfeksiyonlarla beraber bozuk gıdaların yenmesi sonucu oluşan gıda zehirlenmelerinde asitli yapısı ile bu zehirlenmelere karşı sizleri koruyacaktır.

5: Minerallerin Emilimi Üzerine Etkileri
Limonda bulunan C vitamini sayesinde çaya eklendiğinde mineral emiliminin olumsuz etkileri ortadan kalkacaktır.Aynı zaman protein içerikli gıdalarla beraber tüketilmesi proteinin emilimini arttıracaktır.

5: Böbrek Taşına Karşı Etkileri
Limon suyunda besin maddeleri idrarda biriken sitrat seviyesini azaltır. Bu sayede böbrek taşlarının oluşumunu azaltacaktır.

Lim-on Suyu Neye İyi Gelir? Limon Suyu İle Tedavi Edebile-ceğiniz 8 Sağlık Pro-blemi

6: Eklemler Üzerine Etkileri
Eklemlerin aşırı hareketlenmesi sonucu biriken erik asit seviyesini limon suyuyla düşürebilir ve eklemlerde birikimini önleyebilirsiniz. Ürik asit fazla birikmesi eklemlerde şişmelere ve ağrılara sebep olabilir.

7: Kilo Vermenize Yardımcı Olur
Limon suyu kan şekerinizi dengeler.Erkenden acıkmanızı önler ve sizi tok tutar. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırıcı etkisi bulunur. Bu sayede kilogram vermenize yardımcı olur.

Limonun faydaları nelerdir? Limon hangi hastalıklara iyi gelir? - Sağlık Haberleri

8: Safra Kesesi Rahatsızlıkları
Hafif ağrılar olsa da limon suyu safra kesesi rahatsızlıklarına olumlu etkileri bulunur.

9:Fibramiyoloji
Genel yorgunluk ya da enerji azlığı gibi yorumlanabilen fibramiyoloji, limon suyu tüketerek bir nebze önleyebilirsiniz.

Aç karnına limonlu su içmenin faydaları nelerdir? Limon suyu zayıflatır mı? limonlu su tarifi.. - Bilse Bilse


10: Kas Ağrıları
Özellikle yapılan egzersizler sonrası oluşan kas ağrıları içim limon suyu tüketmek bu ağrıları bir nebze rahatlatacaktır.

11: Tırnak Kırılmaları
İçeriğindeki besin maddeleri sayesinde tırnakların daha kuvvetli ve daha sağlıklı olmasına yardımcı olur ve tırnaklardaki beyaz noktaların yok olmasında yardımcı olur. Bu beyaz noktalar vitamin eksikliğinin belirtileridir.

12: Cilt Üzerinde Etkileri
Limon suyu cilt üstünde siyah noktalar ve akneleri temizlemek için en doğal bakım ürünü olarak kullanabilirsiniz.Limonu ya da limon suyunu cildinize sürün ve 4-5 dakika bekledikten sonra durulayın.Cildinizin temizlendiğini siz de göreceksiniz.

13: Dişler Üzerine Etkileri
Limondaki C vitamini sayesinde diş etlerinin güçlenmesini sağlayacaktır.Aynı zamanda leke ve plaklanmış dişler için limon kabuklarını rendeleyerek dişlerinizi fırçalayın.Dişleriniz beyazlamasına siz de şahit olacaksınız.

Bir 1 kişi, su kütlesi ve şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde önemli tavsiye Bu 13 Sorundan 1ine Sahipseniz Limonlu Su İçin' görseli olabilir

Özellikle sabah uyandığınızda aç karnında suya bir kaç damla limon sıkarak içmenizi öneriyoruz.Mide problemleri olanların doktora danışmadan limonlu su tüketmeleri uygun değildir.Mutlaka doktora danışarak tüketiniz. ( Bu cümle kıymetli takipçimiz Mustafa Özarslan’ın uyarısıyla güncellenmiştir. Teşekkürlerimizi sunarız. )

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.