Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bu mucizevi siyah suyla beyaz saçlarınız kaybolacak!

Bu mucizevi siyah suyla beyaz saçlarınız kaybolacak!

Beyaz saçlar için doğal kür:

 

 

Saçların neden griye dönmeye başlıyor? Hiç düşündünüz mü? Yaşımız ilerledikçe hayat bizi yıpratır. Vücudumuzdaki tüyler beyaza dönmeye başlar. Yaşlandıkça, saç kökleriniz melanin üretme kabiliyetini yavaşlatır ve bu saçların beyaza ya da griye dönüşmesine neden olur. Yaşlanmakta olan insanların gri tüyleri çok normaldir, fakat gri tonlu saçları erkenden çıkmaya başlarsa sorun haline gelebilir. Birçok insan için iyi çözümü saçlarını boyamakta arar, fakat zararlı saç boyamasının başka yolları da vardır.

Bu mucizevi siyah suyla beyaz saçlarınız kaybolacak! 1

Bu yazıda, saçınızın gri ya da beyaza dönüşmesini önleyebilecek olan bu basit tarifi göstereceğiz. Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya, beyaz saçlar için ceviz kürü kullanılmasını öneriyor.

 

 

Beyaz saçlar için ceviz kürü:

Cevizin yeşil kabuklarını döverek püre haline getirin ve bir miktar ceviz yaprağını yarım litre kadar suda kaynatıp 20 dakika demledikten sonra süzün ve püre haline getirdiğiniz ceviz kabuklarından 1 kaşık ilave edin.

Bu mucizevi siyah suyla beyaz saçlarınız kaybolacak! 3

Elde ettiğiniz bu karışımı saçlarınıza sürerek 1 saat kadar bekleyin ve daha sonra ılık suyla masaj yaparak temizleyin. Beyaz saçlar için ceviz kürünü haftada 1 defa uygulayın. Kısa zaman içerisinde göreceksiniz ki beyaz saçlar koyulaşmaya başlayacaktır. Lütfen herkesle paylaşalım, sağlıcakla kalın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.