Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Suyunuza Her Gün Karbonat Atarsanız! Faydasını Fazlası İle Göreceksiniz

01.05.2021
2.510
Suyunuza Her Gün Karbonat Atarsanız! Faydasını Fazlası İle Göreceksiniz

KARBONAT FAYDALI MI?
Düzenli karbonat kullanımı, asit düzeyini azaltıp kanın doğal pH seviyesini dengelemek yolu ile vücudun genel işleyişini destekliyor. Karbonat, dünya genelinde milyonlarca evde kullanılacak olan bir hayli yaygın bir üründür. Bu ününün nedeni sadece yemeklerde kullanılmasından gelmez, karbonat hemde başlıca temizlik işlerini kolaylaştırıp insan sağlığına da katkıda bulunur. Bugünlerde pek çok insan marketlerde bulunan bilindik ürünleri tercih etse de bazı insanlar hayatlarının belirli kısımlarında bu beyaz tozdan faydalanır. Karbonat, makul ölçülerde, az miktarda tüketilmelidir.

 

 

Düzenli kullanımında, asit düzeyini azaltıp kanın doğal pH seviyesini dengelemek yolu ile vücudun genel işleyişini desteklediği görülmüştür. Karbonatı suda çözmek, dünya genelindeki en eski ve en çok kullanılacak olan tedavilerden birisidir. Vücudu çeşitli hastalıklara karşı korumanın en etkili yollarından da birisidir. Karbonatın doğal asit giderici özelliği, evde bir hayli yaygın olarak kullanılmasının sebeplerinden birisidir. Karbonat tüketimi, o rahatsızlık verici olduğu mide ekşimesini engellemek için mide asitlerini etkisiz hale getirebilir. Bir bardak su ile seyreltildiğinde, karbonat iltihaplanmayı ve gazı önler. Bu da hazımsızlıktan daha hızlı kurtulmanızı sağlar.

Suyunuza Her Gün Karbonat Atarsanız! Faydasını Fazlası İle Göreceksiniz 1

Çoğu beslenme düzeni vücutta asit üretir ki bu da vücudu farklı hastalıklara yakalanmaya karşı daha hassas şekle getirir. Asitliği etkisiz hale getirmek ve alkalin bir etki yaratmak amacı ile, karbonat doğal bir ilaç olagelmiştir ve vücudun pH dengesini sağlayıp, sağlığı da düzeltir. Asitliği etkisiz hale getirmek ve alkalin bir etki yaratmak amacı ile, karbonat doğal bir ilaç olagelmiştir ve vücudun pH dengesini sağlayıp, sağlığı da düzeltir. Vücuttaki asit, büyük ölçüde kemik erimesi (osteoporoz), eklem iltihabı (artrit) ve hatta kanser riskiyle bile ilişkilendirilebilir. İşte bu nedenle, bu kadar düşük bir maliyete, bu ürün yukarda bahsettiğimiz hastalıkların oluşumunu bile engelleyebilecek en iyi doğal tedavi olabilir. Vücudu aşırı alkali hale getirip ona zarar verebileceğinden, çok fazla kullanmamaya özen göstererek günlük az bir miktarda tüketmek yararlı olacaktır.

 

 

DİŞLERİNİZE KARBONAT SÜRERSENİZ;

“Günümüzde bir çok diş beyazlatma yöntemi mevcut. Bunlardan bazıları evde uygulanabilirken, bazılarının yalnızca diş hekimi tarafından uygulanması gerekir” diyen Diş Hekimi Pertev Kökdemir, diş beyazlatma işlemi ile alakalı bilgi verdi.

24 SAAT SONRA HASSASİYET KAYBOLUR,

“Beyazlatma işlemindeki amaç, bu tüplerin içerisindeki sararmış sıvının tekrar mümkün olduğunca fazla şeffaf sıvıyla yer değiştirmesidir” diyen Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Bu sayede mine tabakasının rengi açılır, şeffaflaşır ve diş eski halinden çok daha beyaz görünmeye başlar. Diş hekimleri tarafından yapılan beyazlatma işlemlerinde bazı durumlarda dişte bir günlük hassasiyet oluşmasının nedeni de bu tüplerin temiz hale gelmesi ve sıcağı-soğuğu eskiye oranla daha fazla hissetmesidir. 24 saat içinde bu hassasiyet kaybolur ve diş eski haline göre 7-8 ton daha açık renkte görünmeye başlar” dedi.

 

 

LİMON VE KARBONATLA DİŞLERİNİZİ ASİDE BOĞMAYIN,

“Beyazlatıcı diş macunları ile yapılan beyazlatma işleminde mine tüplerinin yalnızca yüzeye yakın olan kısımları temizlenebilmekte ve diş 1-2 ton daha açık görünebilmektedir. Tabii temizlenen bu bölgeler alınan gıdalarla tekrar renklendiğinde, diş eski rengine dönecektir” diyen Diş Hekimi Pertev Kökdemir, doğal maddeler ile dişlerin temizlenmeye çalışılmasının vereceği zararları da anlattı: “Limon ve karbonat gibi maddeler ile yapılan beyazlatma işleminde, asidik olan limon ile bazik olan karbonat tepkimeye girer ve karbondioksit gazı köpürerek açığa çıkar.

Suyunuza Her Gün Karbonat Atarsanız! Faydasını Fazlası İle Göreceksiniz 3

Bu köpürmeye fırçayla yapmış olduğumuz mekanik temizleme de eklenince; mine tüplerinin başlangıç bölgelerindeki kirlerin temizlenmesi ve köpürme sayesinde mine tüplerinden dışarı çıkması sağlanır. Ancak bu riskli bir işlemdir. Çünkü dişlerimize kontrolsüz miktarda asit ve baz aynı anda uygulanır.

Eğer bu uygulamayı çok sık yapıyorsak dişlerimiz daha dayanıksız duruma gelir ve daha kolay çürüyebilir.” “Son zamanlarda moda olan aktif karbon ile diş beyazlatma işlemi ise kesinlikle kömürle beyazlatma olarak algılanmamalıdır. Kömür elde edildiği kaynağa bağlı şekilde çok zehirli bir maddedir ve ağız mukozasından emilimi ile vücutta olumsuz sonuçlara sebep olabilir.

Aktif karbon ile diş beyazlatma işlemi, steril aktif karbon temin edilmesinin zor olması sebebiyle yalnızca aktif karbonlu diş macunları ile yapılmalıdır. Aktif karbonlu diş macunları da diğer diş beyazlatıcı diş macunları gibi dişlerin rengini 1-2 ton açar.”

ÖZGÜVENLE GÜLÜMSERLER,

“Diş hekiminde beyazlatma işlemi yaptırmak isteyen hastaların en çok sorduğu soru; bu işlemin dişlere zarar verip vermeyeceği oluyor” diyen Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Diş hekimlerinin kliniklerinde kullandıkları maddelerin nitelikli ve bozulmamış olması son derece önemlidir” diyerek uyarıyor: “İyi bir diş beyazlatıcı madde ile yapılan diş beyazlatma işlemi hem dişlere zarar vermez, hem de bir hayli iyi neticeler vererek hastalarımızın yüksek bir özgüvenle gülümsemelerini sağlar.”

Suyunuza Her Gün Karbonat Atarsanız! Faydasını Fazlası İle Göreceksiniz 5

DİŞ ALABİLECEĞİ EN DOĞAL RENGİ ALIR,

Kaliteli bir beyazlatıcı madde markasının yapmış olduğu araştırmada, ortodontik tedavi amacı ile çekilecek olan sağlam bir dişe 6 ay boyunca hergün diş beyazlatma maddesi uygulanmış ve 6 ay sonunda bu diş çekilerek mikroskop altında incelenmiş. Yapılan incelemede, dişin beyazlatma maddesi nedeniyle hiçbir bozulmaya uğramadığı gözlemlenmiştir. Tabii ki diş hekimlerinin bu beyazlatıcı maddeleri yalnızca 1 ya da 2 seans uygulamaları yeterlidir. Bu uygulamalar neticesinde diş alabileceği en doğal beyaz rengi alır.

SONUÇLAR YÜZ GÜLDÜRÜCÜ,

Hastalarımızın en çok sorduğu ikinci soruysa, “Beyazlatma işlemi neticesinde dişlerin porselen tabak gibi açık ve hoş olmayan bir renge sahip olup olmayacağı” diyen Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Beyazlatma işlemi ile yapay bir beyazlık elde etmek mümkün değil. Yapılan beyazlatma işlemi ile dişlerimiz kendi doğal beyazlığına kavuşur ve bu beyazlık her bir şahıs için farklıdır. Bu sebeple de sonuçlar bir hayli yüz güldürücü” diyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.