Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bu Kez Çocuklar İçin Müjdeli Haner Geldi

01.05.2021
1.168
Bu Kez Çocuklar İçin Müjdeli Haner Geldi

Bu Kez Çocuklar İçin Müjdeli Haner Geldi 1

ABD’li ilaç şirketi Pfizer ile C-1-9 aşısını geliştiren BioNTech’in CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, C-1-9 aşısının bebekler için yapılan test sonuçlarının Eylül ayına kadar gelmesini beklediğini söyledi. BioNTech’in CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin C-1-9 aşısının çocuklar için yapılan deneme sonuçlarına ilişkin Alman medyasına açıklamada bulundu.

Bu Kez Çocuklar İçin Müjdeli Haner Geldi 3
Şahin verileri değerlendirmenin 4-6 hafta sürdüğünü ifade ederek, “Temmuz ayında 5-12 yaş arası çocuklar için, Eylül ayında ise daha küçük çocuklar için ilk sonuçlar alınabilir” dedi. “Her şey yolunda giderse, verileri değerlendirdikten hemen sonra farklı ülkelerde ilgili yaş grubundaki tüm çocuklar için aşı onayına başvurabileceğiz” ifadelerini kullanan Şahin, 12 yaş ve üstü çocuklar için Avrupa İlaç Ajansı’na başvuru öncesi son aşamada olduklarını söyledi.

Bu Kez Çocuklar İçin Müjdeli Haner Geldi 5


12-15 YAŞ ARASINDA YÜZDE 100 ETKİ
İki doz olarak uygulanan Pfizer-BioNTech aşısı 16 yaş ve üzeri kişilerde kullanım için onay almıştı. Öte yandan, Mart ayında ABD’li ilaç devi Pfizer tarafından yapılan açıklamada, Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech ile C-19ne karşı ortak üretilen aşının 12-15 yaş arası çocuklarda % 100 etkili olduğu belirtilmişti.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.