Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Göz Altı Torbalarınızı Doğal Yoldan Nasıl Tedavi Edebilirsiniz

30.04.2021
316
Göz Altı Torbalarınızı Doğal Yoldan Nasıl Tedavi Edebilirsiniz

Genellikle onları yorgun olmakla ilişkilendiririz, ancak göz altı torbalarınız esasında vücudunuzdaki eksiklikleri gösterebilir. Bu yazıda neden göz altı torbalarınız olduğunu ve onları tedavi etmenin doğal yollarını öğrenin. Göz altı torbalarınız hasta ve yorgun görünmenize neden olabilir. Fakat bu göz altı torbaları nereden geliyor ve onları nasıl engelleyebilirsiniz? Göz altı torbalarınız yalnızca bir görüntü olmaktan çok daha fazlasıdır. Onlar hemde organlarınızın ne kadar iyi çalıştığının da bir göstergesidir. Burada iki çeşit göz altı torbasından bahsedeceğimiz gibi hemde her birini nasıl tedavi edeceğinizi de öğreteceğiz.

 

 

Göz Altı Torbalarınızı Doğal Yoldan Nasıl Tedavi Edebilirsiniz 1

Yüzünüzü daha güzel bir hale getirirken aynı anda sağlığınızı da iyileştirin! Gözümün altındaki bu torbalar ne? En başta: göz altı torbalarınıza bakmak ve şişme problemi mi yoksa daha koyu renkli bir bölge olup olmadığına karar vermek zorundasınız. Bu hangi tedavinin uygulanması gerektiğini ve hangi organınızın fazladan bakıma ihtiyaç duyduğunu anlamanızı sağlayacaktır. Öte yandan, bazı tedaviler vardır ki onlar her türlü göz altı torbasında işe yarar, biz de bu reçeteleri bu yazının sonunda sizle paylaşacağız. Aynı zamanda onların kalıcı olarak mı var olduklarına yoksa yalnızca çok yiyip içtiğiniz belirli günlerin sonrasında mı orada olduklarına karar vermeniz de son derece önemlidir.

Ne zaman ortaya çıktıklarını fark etmek, onları önlemenize ve düzgün bir biçimde tedavi etmenize yardımcı olacaktır.

 

 

GÖZ ALTLARINIZDA ŞİŞ TORBALAR;
Eğer torbalar şiş görünüyorsa ve eğer hemde göz kapaklarınız da şişse, bu yüksek ihtimalle bir ödem olayıdır ve bu nedenle böbreklerinizin düzgün işlemediğini gösterir. Bu bazen başınıza gelebilir, örneğin ekstra tuzlu bir akşam yemeği yedikten sonra veya eğer bir böbrek problemi ise kronik olarak. Eğer göz altınızdaki torbalara bastırırsanız, cildinizin altında sıvı olduğunu fark edebilirsiniz, çünkü birkaç saniyeliğine şişkinlik gider ve sonra geri gelir.

Göz Altı Torbalarınızı Doğal Yoldan Nasıl Tedavi Edebilirsiniz 3

BÖBREKLERİNİZ İÇİN REÇETELER;
Şişmiş göz altı torbaları görünüşünü azaltmak ve böbrek fonksiyonunuzu geliştirmek için şu adımları izleyin:

Gözlerinizin dışına kullanılmış yeşil çay poşetleri uygulayın. Bu poşetler, onlardan soğuk olarak da yararlanmak için buzlukta sakladığınız çay poşetleri de olabilir. Üstünde soğuk çay poşetleri varken gözlerinizi kapatıp biraz dinlendirin. Aynı zamanda aynı etkiyi sağlaması için çiğ patates veya salatalık dilimleri de koyabilirsiniz. Bu sırada, yeteri kadar su içtiğinizden emin olun, yemek yemezken olacak biçimde günde en az 8 bardak su için. Böbrek işleyişini geliştirmek için, soğan ve kereviz çorbası ve kara hindiba ve dulavrat otundan yapılan çaylar yudumlayın. Eğer belinizde bir ağrı hissederseniz, yatmadan yarım saat önce bir ısıtma yastığı veya sıcak su torbası ile ısı uygulayabilirsiniz.

 

 

GÖZ ALTLARINIZDA KOYU HALKALAR;
Gözlerinizin altında meydana gelebilecek diğer tip torbalar koyu halkalardır, biraz mavi, kahverengi veya siyah bile olabilir ve karaciğeriniz ve safra kesenizde problemlerolabileceğini gösterir. Bu halkalar biraz makyajla kapatılabilir ancak bu, altında yatan sağlık sorununa hitap etmez.

Göz Altı Torbalarınızı Doğal Yoldan Nasıl Tedavi Edebilirsiniz 5

KARACİĞERİNİZ İÇİN REÇETELER;
Karaciğer ve safra kesesi işleyişini geliştirmek için aşağıda belirtilen ipuçlarını takip edin:
Güne içerisine yarım limon suyu sıkılmış bir bardak ılık suyla başlayın. Kızarmış yiyecekler, paketlenmiş ürünler, margarin ve sosis gibi yiyeceklerde bulunan sağlıksız yağlardan uzak durun. Akşam yemeğini erken yiyin ve hafif bir akşam yemeği yiyin. Beyaz şekeri diyetinizden bütünüyle çıkarın ve onun yerine bal, şekerotu, sabır otu vb kullanın. Sigara içmek ve alkol tüketmek gibi sizi zehirleyen alışkanlıkları bırakın. Yatmadan önce, iyileştirici acı otlardan yapılmış (enginar, boldo, kara hindiba, süt devedikeni) bir çay için. Aynı zamanda bu otları tamamlayıcı olarak da tüketebilirsiniz. Her gece gözlerinizin etrafına birkaç damla kuşburnu yağı damlatın ve nazikçe masaj yaparak yedirin. Bu yağ antioksidan içerir ve yeniler.

DİĞER REÇETELER;
Bazı eski doğal reçeteler, hem şiş hem de koyu halka tipteki göz altı torbalarını azaltmak için çok iyi olabilir.

İŞTE ONLAR:
Yüzünüzü yıkadıktan ve nemlendirici krem sürdükten sonra, biberiye, gül veya hamamelisten yapılmış yüz toniğinizi uygulayın. Güneş kremi sürerek ve güneş gözlüğü takarak göz çevrenize özel ilgi gösterin. Buna ilave olarak, kendinize yapabileceğiniz birkaç kolay masaj tekniği öğrenmenizi öneri ederiz.

 

 

Her zaman iyi bir yastıkla uyuyun, çünkü yastığınızın yüksekliği yüzünüzdeki ödemi önlemeye yardımcı olacaktır. Kafanızdaki kan dolaşımını artırmaya yardımcı olacağından gün içerisinde baş aşağı durarak biraz zaman geçirmek, iyi bir fikirdir..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.