Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Burun Tıkanıklığına En Doğal Çözüm Nedir? Ne İyi Gelir

29.04.2021
3.941
Burun Tıkanıklığına En Doğal Çözüm Nedir? Ne İyi Gelir

Burun tıkanıklığı özellikle soğuk havalarda olmak üzere, yazın bile karşı karşıya kalabileceğiniz bir rahatsızlıktır.Genel olarak soğuk algınlığı ya da grip durumlarında burun tıkanıklığı daha sık görülür.Burun tıkanıklığı ciddi anlamda rahatsız eden bir hastalıktır.Gün boyu hatta gece uyurken bile uyku kalitenizi olumsuz etkileyecektir.Bu yüzden bu makalemizde burun tıkanıklığını ilaç kullanmadan en doğal şekilde engellemek için 5 doğal yoldan bahsettik:

Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir? | Dr. Feridun Kunak Show | 19 Mart 2019 -  YouTube

Burun Tıkanıklığına En Doğal Çözüm Nedir? Ne İyi Gelir?

1: Okaliptüs Yaprağı

 

Okaliptüs yaprağında bulunan doğal bileşenler burun tıkanıklığını geçirmek için en etkili yollardan biri olacaktır.Aynı zamanda burun ve boğazlarda meydana gelen iltihaplar için de okaliptüs yapraklarını kullanabilirsiniz.Hem de ilaç gibi hiç bir zararlı etkisi olmadan nefesinizi açabilirsiniz.

Okaliptüs yapraklarını burun tıkanıklığından kullanmak için 1 litre suya 7-8 adet okaliptüs yaprağını atın ve 15- 20 dakika kaynatın.Buhar çıkmaya başladığı gibi havlu ile kafanızı örtün ve bu buharı içinize çekin. Özellikle yatmadan önce yaparak gece boyu rahat bir uyku geçirebilirsiniz.

2: Bal ve Elma Sirkesi Karışımı

Elma Sirkesi Ilık Su ve Bal ile Zayıflama Karışımı – Organik Günler
Bal ve elma sirkesi burun tıkanıklığı için etkili bir karışım olacaktır.Balın enfeksiyonlar üstünde etkileri ve elma sirkesinin aromatik kokusu sayesinde burun tıkanıklığı için etkili bir ilaç gibi olacaktır.Yapılışı ise 1 kaşık elma sirkesi ve balı 1 bardak sıcak suyla karıştırın ve mümkünse aç karnında içmeye özen gösterin.Hastalıktan eksiksiz olarak iyileşene kadar buna devam edebilirsiniz.

3: Sarımsak ve Zerdeçal Karışımı

8 Yaygın Rahatsızlık İçin Zencefil, Sarımsak ve Ballı Kür - Sağlığa bir adım


Sarımsak ve zerdeçalın antibiyotik ve bağışıklık sistemindeki olumlu etkileriyle burun tıkanıklığına olumlu etkileri olacaktır.Aynı zamanda solunum rahatsızlıkları üstünde de olumlu etkileri olacaktır.

3-4 diş sarımsak ve yarım çay kaşığı zerdeçalı rendeleyip suda kaynatın ve 3-4 gün boyunca günde yarım bardak olarak içebilirsiniz.

4: Fesleğen Yaprağı

Fesleğenin faydaları ve zararları nelerdir? - Güncel yaşam haberleri


Bronşit üzerine olumlu etkileri, iltihap söktürücü özelliği ve burun kanallarını açma etkisiyle solunum rahatsızlıklarında olumlu etkileri bulunur.Aynı zamanda balgam söktürücü özelliği de bulunur.Tüm bu fonksiyonları sayesinde daha rahat bir nefes almanızı sağlar.

Tüketim için fesleğen yapraklarını 7-8 adet alıp kaynatın. Sonra yaprakları süzerek bu suyu günde 3 kez içmenizi öneriyoruz.Aynı zamanda daha pratik olarak yaprakları kaynatmak yerine çiğneyebilirsiniz.

5: Zencefil Limon

Ballı limonlu zencefilin faydaları hakkında merak ettikleriniz blog  sayfamızda...
Karışımlardan en etkili olanlardan birisi de zencefil limon karışımdır.Antioksidanlar, c vitamini ve diğer besin maddeleri sayesinde vücudu enfeksiyonlara karşı koruyan bir etkisi olmaktadır.Aynı zamanda solunum rahatlatıcı etkisi de bulunur. Bu sayede burun tıkanıklıklarını engellemek için etkili içecekler arasında bulunmaktadır.Yapılışı ise 1 çorba kaşığı zencefil yarım limon ile beraber kaynatabilirsiniz. Aynı zamanda tatlandırmak için üzerine bal ekleyebilirsiniz.

Bu yöntemler rahatsızlığın durumuna göre değişmektedir.Bu yüzden rahatsızlık derecesi ve damak tadınıza göre arzu ettiğiniz karşımı seçebilirsiniz.

Mutlu ve Sağlıklı Günlere… Gıda Müh. Emir Kaboğlu

Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde Burun Tıkanıklığını Açan Doğal Çözüm' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.