Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Doğal Olarak Ulaşabileceğimiz Antibiyotik Etkili Gıdalar Nelerdir?

28.04.2021
2.527
Doğal Olarak Ulaşabileceğimiz Antibiyotik Etkili Gıdalar Nelerdir?

Merhaba sevgili okurlarım. Bu yazımızda antibiyotik kullanımı yerine doğal gıdalarla antibiyotik etkisi nasıl elde edebiliriz kısaca bundan bahsedeceğiz. Aynı zamanda 6 gıda hem çok yararlı hem de çok basit bulunan gıdaları sizler içi sıraladık.

Antibiyotik ilaçları iyileştirme etkisinin yanında zararları ile de meşhurdur. Doğanın bizlere sunmuş olduğu antibiyotikleri kullanmanın ise hiçbir zararı yoktur. İşte doğal antibiyotik olan 6 besin;

BAL

Balın bilinmeyen faydaları nelerdir? Gece yatmadan önce bal yerseniz... -  SAĞLIK Haberleri

Sabah kahvaltıda alacağınız 1 tatlı kaşığı bal antibakteriyal ve antiviral özelliğiyle bağışıklığınızı muhafaza etmeye yardımcı olurken, gün içinde enerjinizi de arttırır.

ZENCEFİL

Zencefilin faydaları nelerdir?
Zencefilin içerisinde yer alan gingerol maddesi ağrı kesici, ateş düşürücü ve yatıştırıcı etkidedir. İnce ince doğranmış 1 tutam zencefil, limon sıkılmış ılık suda 20 dakika bekletilip günde 2-3 kez içildiğinde boğaz ağrıları ve öksürüğün geçmesine yardımcı olur.

SARIMSAK

İnflamasyonu azaltmaya yardımcıdır. Washington State Üniversitesi Mayıs 2012’de yapılan bir çalışmada sarımsağın bağırsak hastalıklarının nedenlerinden olan Campylobacter bakterisi ile mücadele eden iki antibiyotikten 100 kat daha etkili olduğu bulunmuştur.

ZERDEÇAL

Zerdeçalın faydaları nelerdir?


Zerdeçal da doğal bir antiseptik ve antibiyotiktir. Yüzyıllardır ufak kesiklerden cilt ülserlerine karşı bir çok hastalığa karşı kullanılıyor. Zerdeçal yağı yaraların enfekte olmasını engeller. Cilt lekelerine karşı etkili olduğu da söylenir.

ISPANAK

Ispanak: Yüksek besin yoğunluğuna sahip besinlerden birisidir. Fitonutrientlerden (bitkisel besin öğeleri) eşsiz bir karışım içerir, antioksidanlardan zengindir ve hücre hasarına karşı koruyan anti inflamatuar bileşenler içerir.

SOĞAN

Soğanın faydaları nelerdir? Soğan neye iyi gelir? - Güncel yaşam haberleri

Kuersetin içerir, vücudun inflamasyonlarla mücadelesine yardımcı olabilecek kuvvetli bir antioksidandır. Solunum yollarını uyarır ve balgam söktürücüdür. Soğan kanıtlanmış antioksidan içeren bir besindir, özellikle kolon kanseriyle tedavide yardımcı olduğu saptanmıştır.

Bir şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde İlaç şirketlerinin öğrenmenizi istemediği 10 DOĞAL ANTİBİYOTİK' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.