Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Dondurulmuş LİMON’un Muhteşem ve İnanılmaz Faydaları!

Dondurulmuş LİMON’un Muhteşem ve İnanılmaz Faydaları!

Dünyada ki tüm ülkelerin en büyük ilaç şirketlerinden birinin yapmış olduğu açıklamaya göre 1970 senelerinden bu zamana yapılan laboratuvar test ve deneylerine göre 12 çeşit kanser tipine limonun yararı olduğu ispatlanmıştır.

 

Dondurulmuş LİMON’un Muhteşem ve İnanılmaz Faydaları! 1

 

Bu 12 çeşit kanserin içinde kalın bağırsak, prostat, akciğer, pankreas ve meme gibi çok önemli kanser çeşitleri bulunan deneylerin sonuçlarına göre limonun kanser hücrelerini önleyici hemdeda yok edici etkisi olduğu sonucuna varılmıştır.

Türk mutfağında limon çoğu zaman sıkarak kullanılır. Bu sayede yalnızca suyundan yararlanmış oluyoruz. Fakat en önemlisi, limonun kabuğunun özellikle kanseri önleyici etkisi olduğunu bilmekte çok büyük fayda vardır.

 

 

Dondurduğumuz Limon Kemoterapiden Çok Daha Etkili:

Dondurulmuş LİMON’un Muhteşem ve İnanılmaz Faydaları! 3
Donmuş limon Kansere karşı bir hayli etkili; Dondurduğumuz ya da rendelediğimiz limon kanser hücrelerini öldürmesiyle öne plana çıkmaktadır. Bu açıdan uzmanlarca kemoterapiden daha fazla etkili olduğu düşünülmektedir.

Bu şekilde düşünülmesinin sebebi ise limon özünün sentetik versiyonunu üretmeye çalışan laboratuvarların olduğu bilinmesidir. Bu sayede yüksek kazançlar elde edeceklerdir. Dondurulmuş limon sayesinde limonu kabuğuyla birlikte hiç bir biçimde ziyan etmeden kullanmış oluruz.

Bu sayede limonun içerisinde bulunan başta C vitamini olmak üzere tüm vitaminlerden faydalanmış oluruz.

 

 

Dondurulmuş Limon’un Hazırlanış Şekli:
Hazırlanışı: Dondurulmuş bir limon elde etmek için evvela limonu suda güzel bir şekilde yıkayalım. Buzdolabına koyduktan sonra 1 gün bekletelim. 1 gün geçtikten sonra limonu kabuğuyla beraber ince şekilde rendeleyelim. Limonun bu biçimde kullandığımızda yemeklerinize ve salatalarınıza oldukça farklı güzel bir lezzet verecektir ve hemde bir hayli fayda sağlayacaktır.

Rendelediğimiz limonda sadece limonun suyuna göre 8-9 kat daha fazla C vitamini vitamin vardır.

İşte rendelenmiş dondurulmuş limonun yararları;
DONDURULMUŞ LİMON FAYDALARI;

Dondurulmuş LİMON’un Muhteşem ve İnanılmaz Faydaları! 5


Rendelediğimiz ve dondurduğumuz limonun vücuttaki toksinleri giderici ve vücut direncine etkisi vardır. Dondurulmuş ve rendelenmiş olarak kullanılacak olan limon yemek ve salatalara daha çok lezzet verecektir. Tüm dünya da limonun ağacından elde ettiğimiz bileşikler kanser tedavisinde bir hayli yararlı bir yere sahiptir.

Kemoterapi tedavisi için kullanılacak olan pek çok üründen 10.000 kat daha fazla tedavi edici başarısı vardır. Kanser hücrelerini yavaşlatma etkisi vardır. Limonun başka bir mucizesi de kötü huylu olan kanser hücrelerini tahrip ederken öte yandan daha sağlıklı hücrelere hiçbir biçimde zarar vermez.

 

 

Stresle beraber asabi bozukluklara karşı tedavi etme özelliği vardır. Dondurulmuş limonun kist ve tümör haricinde ur ve yumruda önleyici etkisi vardır.

Mantara karşı önleyici İltihap ve enfeksiyonuda tedavi edicidir. Donmuş limon bağırsak kurt ve parazitlerini dökmeye yardımcı olur. Son olarak dondurulmuş limonun bir etkiside antidepresandır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.