Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Cennet Hurması Yemenin Vücuda Muhteşem Etkileri! Faydaları Saymakla Bitmiyor!

27.04.2021
661
Cennet Hurması Yemenin Vücuda Muhteşem Etkileri! Faydaları Saymakla Bitmiyor!

Görünüş olarak domatese benzeyen cennet elması, sağlığımız için tam bir şifa deposudur. İçeriğinde bulunan zengin vitaminler ve antioksidanlar sayesinde hastalıklara karşı kalkan görev gören Trabzon hurmasının en önemli özelliklerinden birisi de kanser düşmanı olmasıdır. Trabzon hurması olarak da bilinen ve ülkemizde çok miktarda yetişen cennet hurması, beden, saç ve cilt dostu özelliğinin beraberinde sağlık açısından bir hayli mucizevi olan bir meyvedir. Adına boşuna hemde cennet hurması denilmiyor.

 

 

Cennet Hurması Yemenin Vücuda Muhteşem Etkileri! Faydaları Saymakla Bitmiyor! 1

Sağlığa yararları o kadar çok ki; Cennet hurması özellikle diyet lifi açısınsından bir hayli zengindir. 100 gr cennet hurması 3,6 gr lif içerir ki bu bir hayli iyi bir değerdir. Antioksidan kapasitesi çok fazladır. 100gr’ı 70 kaloridir. Özellikle A vitamini açısından çok zengindir. Bunun beraberinde B ve C vitaminleri de mevcuttur. Ayrıca potasyum, kalsiyum ve fosforu en yüksek oranlarda ihtiva etmektedir.

 

Cennet Hurması Yemenin Vücuda Muhteşem Etkileri! Faydaları Saymakla Bitmiyor! 3

 

Cennet Hurmasın Faydaları Nelerdir?
SİNDİRİM SİSTEMİNE FAYDALI;
Mide ve bağırsak dostu. Mideyi kuvvetlendirir. Gastrit tedavisine yardım ediyor. Bağırsak florasındaki bakterileri dengeler. Bağırsak iltihabını giderir. Özellikle de oniki parmak bağırsağı rahatsızlıklara bire birdir. Protein desteği sağlıyor. İştahsızlığı azaltıyor. Kilo alma problemi olanlara daha sağlıklı kilogram olmalarına destek veriyor. Bunu içerdiği yoğun protein ile yapıyor.

Cennet Hurması Yemenin Vücuda Muhteşem Etkileri! Faydaları Saymakla Bitmiyor! 5

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR;
Özellikle antioksidanlar açısında zengin olması sebebiyle kansere karşı kalkan görevi görüp, sizi koruyor. Kalp ve damar sağlığına katkıları çok büyük. Özellikle kansızlık çekenler muhakkak tüketmeli. Çünkü kansızlığı da tedavi ediyor. Ayrıca kolesterolü de düşürür. Özelikle son senelerde yapılan araştırma neticelerini bunu destekliyor. Vücuttaki vitamin, mineral ve protein eksikliğini gidererek saçlarda ve ciltte değişim yaratıyor. Yüksek tansiyonu düşürüyor. Bu yüzden düşük tansiyonu olanların dikkatli tüketmesi gerekli olan bir meyve.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.