Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Zeytinyağı ve Limon Kürü Faydaları

26.04.2021
2.380
Saracoglu Zeytinyağı ve Limon Kürü Faydaları

Günümüzde hastalıkların çeşidi ve şiddeti devamlı arttığının farkındayız. Bu nedenle ilaç tüketimi de sık sık artmaktadır. Ancak bilmemiz gerekli olan ilaçlardan ziyade doğal gıdalar ile hastalıklardan korunmamız gerekiyor. Bu yazımızda doğal bir ilaç niteliğinde olan zeytin ve limon kürünün faydalarına değineceğiz.

Limon ve zeytinyağı besin değeri açısından bir hayli yüksektir. Tek başına olduğu gibi birleşimleri de daha yararlı etkilere sahip olmaktadır. Her gün 1 kaşık tüketmek yeterli olacaktır. Şimdi faydalarına göz atalım:

Saracoglu Zeytinyağı ve Limon Kürünün Faydaları

1: Kanser ve Tümöre Önler

Kanser Nasıl Oluşur? | Anadolu Sağlık Merkezi

Zeytinyağı ve limonda bulunan vitaminler sayesinde kanser ve tümör hücrelerinin oluşumu engellenir. Antioksidan etkisi ile tam bir kanser savaşçısı olarak görev almaktadır. Her gün 1 kaşık yutarak bu etkiyi devamlı hale getirebilirsiniz.

2: Kabızlığı Önler

Kabızlığın tedavisi için neler yapılabilir? - Haberler Milliyet

Sindirim sisteminin dengelenmesi için en yararlı karışım olarak limon ve zeytin yağını gösterebiliriz. Toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Bağırsak florasının daha sağlıklı kalmasında etkilidir.

3: Metabolizmayı Hızlandırır

Metabolizmayı Hızlandıran 10 Harika Besin - Mahmure

Özellikle kışın metabolizmanın hızlanması son derece önemlidir. Soğuk havalarda ısınmak için bu kürü tüketilmesi metabolizmayı hızlandırır. Bu sayede hem soğuk havalarda ısınmanıza yardımcı olur hem de zayıflamanıza yardımcı olmaktadır.

4: Cildi Güzelleştirir, Gençleştirir

Cildi Gençleştiren ve Güzelleştiren Yoğurt Maskesi, Nasıl Yapılır? - Kadınca Tarifler | Kuru cilt, Cilt bakımı, Ev yapımı yüz maskeleri

Limon ve zeytinyağını hem cilde sürmek hem de tüketmek cildi güzelleştirmektedir. Aynı zamanda antioksidan etkisi ile de cildin yaşlanmasını önler. Bu etkilerden dolayı da bu kürü tüketmek çok yararlı olacaktır.

5: Hastalıklardan Korur

Soğuk algınlığı grip gibi rahatsızlıklar için de doğal bir ilaç olarak bu karışım çıkmaktadır. Kış hastalıkları ve özellikle bulaşıcı soğuk hastalıklarına karşı zırh görevi görecektir.

6: Saç Deri ve Tırnakları Güçlendirir

Saç, Cilt ve Tırnak Güçlendirici Smoothie Tarifleri - Sağlığa bir adım
Saç deri ve tırnakların sağlıklı bir yapıda olması içi bu karışım etkili olacaktır. Saçların ve tırnakların daha parlak olmasına yardım edecektir.

Tarifi:

1 yemek kaşığı zeytinyağına bir kaç damla taze limon damlatarak yutabilirsiniz. Özellikle sabah erken saatlerde yapmak çok daha etkili olacaktır.

Bir şunu diyen bir yazı 'HER SABAHMUTLAKA LIMON VE KAŞIK ZEYTİNYAĞI organik Organik Yaşam organik. Koçu Detaylar Hikayemizde Zeytinyağı ve Limon her sabah aç karnına içmeniz için Neden? Bakın Vücudunuzda Neler Oluyor? Faydalarını okuduktan sonra mutlaka içmek isteyeceksiniz..' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.