Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Doğal Diş Macunu Tarifi

24.04.2021
5.884
Saracoglu Doğal Diş Macunu Tarifi

Merhaba sevgili okurlarımız. Hepimiz hastaneye gitmekten özellikle dişçiye gitmekten çok çekiniriz. Diş ile alakalı bir problem yaşamamak için gerekli tüm tedbirleri almaya çalışırız.

Temiz bir nefes, beyaz dişler ve daha sağlıklı dişler herkezin hayalidir. Ağız temizliğini düzenli ve doğru bir biçimde yapmazsak kötü nefes kokusundan ,ağız içi yaralardan, diş eti sorunlarından ve diş sorunlarından kurtulmamız pek mümkün değil. Ağzımızın içi çok hassas ve düzenli temizliğe ihtiyacı vardır. Yanlış diş macunu kullanımı dişlerimize zarar verirken hatta devamlı devam ettiği durumlarda diş kaybına kadar yol açmaktadır. Ağız sağlığımız ve temizliğimiz bu nedenle son derece önemlidir, çünkü yanlış ürünler kullanmak diş kaybına kadar gitmektedir. Hem doğru ürünler hem de düşük maliyetli ürünler üstelik doğal yollarla elde edilmiş çözümlere hepimizin ilgisi var. Gelin bu özellikler hepsini bünyesinde bulunduran bitkilerin detaylarına bakalım.Bir nevi Saracoglu hocamızın doğal diş macunu tarifidir.

Ömür Boyu Dişçiye Gitmekten Kurtulun

1- Çay ağacı yağı:

Çay ağacı yağı nedir? Çay ağacı yağının faydaları nelerdir? - Sağlık  Haberleri, Haber7

Hem aktarlarda hem de büyük marketlerde kolaylıkla ulaşabileceğiniz çay ağacı yağı, ağız içi mikropların ve bakterilerden kaynaklanan rahatsızlara karşı bünyesinde anti bileşikler bulundurur. Bu sayede özellikle ağız içi yaraları, kötü nefes kokuları ve diş eti çekilmelerine özellikle bünyesinde bulundurduğu özlükler sayesinde gidermeye yardımcı olur.

2- Karanfil yağı:

Karanfil yağının faydaları nelerdir? - Sağlık Haberleri

Lokantalarda özellikle muhakkak kasa kısmına kurutulmuş karanfil konulur. Karanfil hem ağız kokusunu giderir aynı zamanda ağız içerisindeki bakterilerin uyuşmasını sağlar. Hatta diş hastanelerinde dişleri uyuşturmak için bünyesinde doğal yollardan elde edilmiş karanfil yağı antioksidanları kullanılıyor. Karanfili ağız içi temizliği için kullanabildiğimiz gibi baharat olarak yemeklerde kullanmakta ayrıca bir lezzet katacaktır. Çok ciddi antimikrobiyal etkiye sahiptir.

Bilgilendirme:

Hem çay ağacı yağını aynı zamanda karanfil yağından birere damla içine ayrıyeten hindistan cevizi yağından da birer damla koyup bir karışım haline getirin. Bu karışımı düzenli bir biçimde dişlerinizi fırçalayın. 2 hafta düzenli kullanımında dişlerinizin daha parlak ağız içinizin sağlıklı olduğunu hissedeceksiniz.

Son olarak yağ ile fırçalayamıyorum, üşeniyorum, zor geliyor gibi bahaneleriniz var ise diş macununun bir kısmını boşaltın ve bu yağlardan macunun içerisine döküp güzel bir şekilde karıştırdıktan sonra da bu etkilerden yararlanabilirsiniz. Pratik yöntem olarak da bunu söyleyelim

Bir şunu diyen bir yazı 'ÖMÜR BOYU Dişçiye Gitmemek İçin Dişini Bu Yağla Fırçala Detaylar Hikayemizde organis TARTAR OLUŞUMUNU VE ÇÜRÜMESİNİ ENGELLİYOR.! *** Dişlerini Seven Bu Yağla Fırçalasın...' görseli olabilir

Sağlıklı günler dilerim..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.