Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Böbrekleri Temizleyen En Etkili Gıda ve Bitkiler Nelerdir

24.04.2021
2.341
Böbrekleri Temizleyen En Etkili Gıda ve Bitkiler Nelerdir

Böbrek sağlığı,yaşam standardımız açısından en büyük etkenlerden birisidir.Böbrek kirliliğinin en temel sebeplerinden biri tükettiğimiz gıdalardır.Böbreklerimizin sağlığını kontrol ederek tam bir insan sağlığına kavuşabilirsiniz.Şimdi böbrekleri temizlemek için en etkili gıdaları sizler için listeledik.

1: Kereviz

Kerevizin cilde faydaları nelerdir? Kereviz sapı suyu ne işe yarar?  Sivilceler için maske - Güzellik Haberleri
Kereviz idrar sökücü bitkiler arasındadır.İdrarı arttırarak toksinlerin atılmasına yardımcı olur.Bunlarla beraber böbrekleri uyaran besinsel maddeler içermektedir.Kereviz böbrek taşlarının uzaklaştırılmasında etkili olmaktadır.

2: Mısır Püskülleri

Mısır Püskülünün Faydaları Nelerdir? Neye İyi Gelir? Mısır Püskülü Ne İşe  Yarar? Mısır Püskülünün Az Bilinen Faydaları - Sağlık Haberleri
Mısır püskülleri böbrek taşları ve üriner enfeksiyonların tedavisinde etkilidir.Doğal olarak böbreklerdeki atıkları uzaklaştırmak için idrar üretimini uyarır ve hızlandırır. Püskülleri suda kaynatarak bu suyu içebilirsiniz.

3: Karahindiba Kökü

Karahindiba Otu Nedir? Karahindibanın Faydaları - Yemek.com


Karahindiba insanda diüretik etki yapmaktadır.Bu sayede idrar üretimini arttırmaktadır.Böbrekleri ve karaciğeri temizlemede etki eder.

4: Zencefil

Zencefil, böbrekleri temizlemek için etkili bir bitkidir. Zararlı toksinlerin böbreklerden çıkarılmasına yardımcı olur ve sindirimi iyileştirir. Aynı zamanda karaciğerinizi temizlemek için faydalıdır.

 

5: Maydanoz

Maydanozun faydaları ve zararları nelerdir? İşte maydanozda bulunan vitamin  ve besinler...

Maydanoz böbrekleri temizleyen kuvvetli, doğal bir diüretik etkili ottur. Bakterilerin ve bakterilerin böbreklerden atılmasına yardımcı olmak için artmış idrar çıkışı sağlar. Maydanozda mevcut olan apiol ve miristin bileşiklerinin onu diüretik bir bitki haline getirir.

6: Isırgan Otu

 

Isıran ısırgan böbreklerinizi de temizlemeye yardımcı olabilir. Diüretik mülkleri idrar üretimini arttırır ve metabolik atıkların giderilmesine yardımcı olur. Bu bitki ayrıca kristallerin taşlara dönüşmesine engel olur ve bakterileri, böbrek enfeksiyonlarının riskini azaltmak için uzak tutar.

7:Zerdeçal

Zerdeçalın faydaları nelerdir?
Zerdeçal, temizleme fonksiyonları sebebiyle iyi bilinen diğer bir bitkidir. Böbrekleri temizler, karaciğer detoxifies ve kan arındırır. Ayrıca, böbrek enfeksiyonlarını önlemeye ve tedavi etmeye yardımcı olabilecek anti-inflamatuar özellikler de içerir.

Değerli okurlarımız.Böbreklerin en önemli fonksiyonlarınden biri toksinleri vücuttan dışarı atmasıdır.Bu yüzden daha sağlıklı bir böbrek,daha sağlıklı bir vücut demektir.Sağlıksız böbrek ise toksinlerin eksiksiz olarak uzaklaştırılmadığı, hastalıklara açık bir vücut demektir.Tüm bunlara ilave olarak böbrek sağlığını korumak için tuz ve şekerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir şunu diyen bir yazı 'Detaylar Hikayemizde SaglikHaberleri. Haberleri. Böbrekleri Yeniden Doğmuş Gibi Yapan Doğal Kür!' görseli olabilir
Mutlu ve daha sağlıklı günlere… Gıda Müh. Emir Kaboğlu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.