Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Günde 4-5 Kez Sarımsak Sürün!

23.04.2021
1.350
Günde 4-5 Kez Sarımsak Sürün!

Sivilcelerden kurtulma yolları çoğunlukla zorlayıcı olabiliyor veya etkisini göstermesi zaman alabiliyor. Peki hiçbir kimyasal kullanılmadan evde sivilcelerden kurtulma yolları nelerdir?

 

 

Akne ve sivilceler en yaygın cilt problemlerinden. Özellikle stres altındayken daha çok ortaya çıkan sivilceler, en olmadık zamanlarda da bir anda belirebiliyor. Sivilcelerden kurtulma yolları çeşitli olsa da bazı durumlarda etkileri değişiklik gösterebiliyor. Peki pahalı ilaçlara başvurmadan, evde sivilcelerden kurtulma yolu var mıdır? Tabii ki var. Doğada bulunan pek çok besin, kimyasal maddelerden daha etkili olabiliyor.

İŞTE İNATÇI SİVİLCELERİNİZE ÇÖZÜM OLABİLECEK SİVİLCEDEN KURTULMA YOLLARI:
Aspirin

Aspirin, en ucuz ve hızlı olan sivilcilerden kurtulma yöntemlerinden biri. Her yerde bulunabildiği için kolayca uygulayabilirsiniz. Bir aspirine üç kaşık su ekleyerek yumuşatın. Hazırladığınız karışımı sivilceli bölgeye sürüp 30 dakika kadar bekletin. Kuruyup kendiliğinden dökülmeye başlayınca ise bir pamukla temizledikten sonra bol su ile durulayın.

 

 

Aloe Vera

Günde 4-5 Kez Sarımsak Sürün! 1

Her zaman olduğu gibi aloe vera yine cilt sorunlarının en etkili yöntemlerinden biri. Aloe vera sivilcelerinizin üzerine baskı uygular ve cildinizdeki fazla yağı alarak yağ dengesini korur. Böylece cildinizin rahatlamasını sağlar.

Diş Macunu

 

 

Eğer sivilceniz bir anda ortaya çıktı ve hızlı bir çözüm arıyorsanız, diş macunu tam da aradığınız şey. Makyajınıza başlamadan evvel sivilceli bölgeye diş macunu sürdüğünüzde, etki edecektir. Fakat sivilceden kurtulmanın yollarında daha etkili bir sonuç istiyorsanız, uykudan önce diş macunu sürerek sivilceli bölgeye yedirmeniz gerekmektedir. Sabah duruladığınızda sivilcenizin indiğini göreceksiniz.

Salatalık

Salatalık, özellikle cilt maskelerinin en temel malzemesi. İçerdiği vitaminler sayesinde cildinizde beliren kızarmış sivilcelerin inmesini sağlayacaktır. Salatalıkları rendeledikten sonra birkaç damla limon suyu ekleyip akne oluşan bölgeye sürün. En fazla 15 dakika sonra bol su ile durulayın.

Bal ve tarçın

Günde 4-5 Kez Sarımsak Sürün! 3

 

 

Bal doğal bir antibiyotik olduğu için en etkili sivilcelerden kurtulma yöntemlerinden biri. Üstelik cildinize sürdüğünüzde yapışacağından, ciltteki kirleri de temizler ve gözenekleri açar. Bal ile tarçını karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayıp 10 dakika beklerseniz, işe yarayacaktır. Temizlemek için ılık su kullanın.

Sarımsak

Sarımsak, yüksek antioksidan içermesiyle beraber, hemde anti-bakteriyel, anti-mantar ve anti-virüs özelliklerine de sahiptir. Bu nedenle de sivilcelerden kurtulma yollarında en etkili çözümlerden birisidir. Sarımsak kullen temelrak sivilcelerinizden kurtulmanın iki yolu var. Birincisi sarımsak tüketmeye önem verin. Böylece sarımsak yalnızca cildinizi değil kanınızı da temizleyerek sivilce oluşumunu önleyecek. Diğer yolu ise sarımsağı günde birkaç defa sivilcenin üstünde ovalamak. Eğer cildiniz sarımsağa karşı hassaslık gösteriyorsa, ezdiğiniz sarımsağa su ekleyip sürebilirsiniz.

Günde 4-5 Kez Sarımsak Sürün! 5

Doğal su

En etkili ve daha sağlıklı sivilcelerden kurtulma yollarından birisi de bol bol su tüketmek. Su ile beraber daha kolay atılan toksinler sayesinde cilt daha az yorulur. Böylelikle sivilcelerin oluşumunu engeller.

Deniz tuzu

Tuzlu suyun sivilce üstündeki pozitif etkileri de sivilcelerden kurtulma yöntemlerinden biri. Akne ve sivilceler su ile temas ettiklerinde kururlar. Bu yüzden sık sık yüzmek sivilcelerinize iyi gelecektir. Plajdan döndüğünüzde muhakkak nemlendirici kremlerle destekleyin. Sivilcelerinizi asla ama asla sıkmayın. Sivilcelerden kurtulma yolları arıyorsanız esasında ilk yapmanız gerekli olan şey sivilcelerinizi asla ama asla sıkmamak.

Çoğu zaman sivilce sıkmak eğlenceli ve gerekli gelse de bu sivilcelerden kurtulma yolları içinde en sakıncalı ve kötü olanı. Çünkü sivilcenizi sıktığınızda bölgede daha çok iltihap oluşturursunuz ve bu iltihap zamanla iz bırakarak bölgede başka mikropların de oluşmasına neden olur. Bu da sivilcelerinizi çoğaltır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.