Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Ayak Ağrıları ve Sağlığı İçin Detoks

22.04.2021
6.025
Saracoglu Ayak Ağrıları ve Sağlığı İçin Detoks

Ayaklarımız vücudun önemli bir uzvudur eğer ayaklarımıza daha sağlıklı bakmazsak onlarda bizlere daha sağlıklı bir yürüyüş sergilemezler bu nedenledir ki ayaklarımızın bakterilerden, mantarlardan korumamız gerekli peki bu korumayı nasıl sağlayacaz ?

Evde Ayak Detoksu Nasıl Yapılır?
Ayak temizliği ile başka bir adı ise ayak detoksu.
Ayak detoksu :Anlamca ayaktaki kirleri dışarı atamak ,temizlemek manasına gelir. Detoksu yalnızca ayaklarda değil vücudun diğer kısımlarında da kullanabilirsiniz diğer kısımlarında kullanım biçimi bir hayli farklıdır. Bu kısımda hekimlerin size vermiş olduğu diyet listesine uymadan vücudun içindeki toksinleri zararlı maddeleri ve fazlalıkların dışarı atılmasına yarar .Ayak detoksu özel olarak da diğer ayakları için uğraşan kişilere kıyasla en daha sağlıklı ve güvenilir yol olarak kabul edilmektedir. Uzun incelemeler sonunda ayakların önemini bir kez daha artmıştır ayaklarda önemli bölgelere giden enerji akışını dengelemeye yarayan damarların ayaklarımızdan geçtiğini bulmuşlardır . Buda demek oluyor ki ayak temizliği ile diğer vücudumuzdaki toksinlerin temizlenebileceğini bu biçimde anlıyoruz.
Detoks banyosu sağlıklı ve daha rahat hissetmenizi sağlar.Gün içerisinde en çok yükü taşıyan ayaklarınız günün sonunda şişmiş ve derman kalmamış bir hale gelmektedir bu detoks banyosu ise bu şişmiş ayaklarınızın gün içinde ayaklarınızın yükünü alıp yok eder sağlıklı ve daha enerjik olur.

Ayak Mantarına Ne İyi Gelir? Bitkisel 7 Kesin Çözüm - Nefis Yemek Tarifleri

Hepimize iyi gelecek bir detaydır bu sıcak bir suyla duş almak kim istemez ? Sıcak suyla alınan duş sizi çok dahada iyi hissettirecektir. Sıcak bir banyo kadar size kendinizi iyi hissettiren bir şey yoktur.Gelelim vücut yorgunluğuna. Vücut yorgunluğu da ayakla aynıdır onunda günün sonunda alınan sıcacık bir duş günün bütün yorgunluğun atılmasına sebebiyet verir.

İyonik Ayak Banyosu :

İyonik ayak banyosu,bu bir hayli kuvvetli bir çözümdür. İçerisinde bulunan yoğun kimyasallar sıcak bir suyla birleşip reaksiyona girer. Tuz hepimizin bildiği gibi iltihabın vücuttan atılmasında önemli rol oynar.Sıcak su ise vücutta bulunan gözeneklerin nefes alması için genişlemesini sağlar.Iyonik ayak banyosunda bu saydığımız iki ürünün birleşmesi ile nefes almak için açılan gözeneklere karışan tuz derinin içine işleyerek içerisinde bulunan toksini,iltihabı söküp atar.
Malzemeler:

1 bardak deniz tuzu
Bir kab dolusu sıcak su
1 çay bardağı elma sirkesi
Verilen karışımları bir kabın içine koyun ve karıştırın. Yaptığınız bu karışımın içine ayaklarınızı koyun ve 35-40 dakika bekleyin. Ayaktaki gözeneklerin açılmasına ve tuzun içeri girmesine yardım edecek sürecin başlangıcını sizde hissedeceksiniz.Su ne kadara çok koyulaşırsa karışımın o kadar çok işe yaradığı anlaşılır.

L'Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks Maskesi | CildimveBen


Kil Detoksu:

Malzemeler:

1 Su bardağı banyo tuzu
1 Su bardağı kil
Bir kabın içine koyun. Ardından sıcak su ekleyip karıştırın oluşan karışımın içine ayaklarınızı koyun ve 35-40 dakika kadar bekleyin.
Oksijen Detoksu:

Malzemeler:

1 yemek kaşığı kuru zencefil tozu
3 bardak oksijenli su
Bir kabın içine sıcak su ekleyin ve ardından malzemeleri ekleyin ve karıştırın.Oluşan karışıma ayaklarınızı koyun ve 40 dakika bekleyin.
Elma Sirkesi Detoksu:

Malzemeler:

Bir fincan sirke
Bir kabın içine ılık su ve bir fincan sirkemizi ekleyelim. Ardından güzel bir şekilde karıştırıp 5 dakika bekleyin. Kür hazır olduğunda ayağınızı sokun ve 20 dakika kadar bekleyin. Bu kür ayaktaki pis kokuları ,mantarı ve tırnak batmasını kökünden halledecek bir kür ilk kullanımda farkı sizde göreceksiniz.

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakkabı ve şunu diyen bir yazı 'Vücudunuzdaki Tüm Zehirleri Ayaklarınızdan 30 Dakikada Çıkarın Detaylar Hikayemizde 0 Dak. 5 Dak. 10Dak. 15Dak. 20Dak. 30 Dak. 25Dak. "Bu suyu Hazırlayın Ayaklarınızı 30 dakika batırın, Vücutta ne var ne yok ayaklarınızdan çıkacak."' görseli olabilir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.